A Magyar Nemzeti Bank (MNB) elnöke az unió gazdasági és pénzügyminiszteri tanácsának (ECOFIN) kötetlen ülésén vesz részt és ennek szünetében nyilatkozott a Reuters hírügynökségnek.
Elmondta: a piacok helyesen teszik, ha óvatosan fogadják a magyar kormány megszorító terveit. Ugyanakkor lát teret arra, hogy a forint erősödjön.
„Reméljük, hogy ha a kormány valóban előrehalad programjával és nem támaszkodik nagyon az adóemelésekre, jó lehetőség van a forint sebezhetőségének csökkenésére.”
„A konvergenciaprogram reális lépéseket tesz. Reális az is, hogy jövőre csökkenjen a jelenlegi költségvetési hiány. Ugyanakkor aggódunk az adóhelyzetnek a költségvetésre gyakorolt hatása miatt” – fejtette ki Járai Zsigmond a Reutersnek.
hirado.hu
Kiderült, ki nyerte a választásokat Koszovóban














Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!