MTA: Etikátlan gyerekeken kipróbálni a madárinfluenza elleni szert

Az MTA nem ért egyet azzal, hogy embereken próbálják ki a madárinfluenza elleni vakcinát – tudatta közleményben a tudományos testület.

MNO
2006. 09. 05. 11:05
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A napokban több hír is megjelent a sajtóban a H5N1 madárinfluenza törzzsel történő, emberen végzendő vakcinációs kísérletekről. A Magyar Tudományos Akadémia tájékoztatta a kísérleteket engedélyező Országos Gyógyszerészeti Intézetet az Akadémia Állatorvostudományi Intézete által már korábban megfogalmazott szakmai aggodalmakról a vakcina kipróbálásával kapcsolatban – írják az MTA közleményében.

Az MTA különösen elfogadhatatlannak tartja etikailag a gyermekeken végzendő kísérleteket, mivel az nem felel meg az emberi jogi és orvosbiológiai konvenció által előírtaknak, amelyet Magyarország a jogharmonizáció keretében elfogadott – áll a közleményben.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.