Szegeden már szerdán demonstrálnak a hallgatók, a tüntetésen azt szorgalmazzák majd a diákok, hogy valódi reformok induljanak el a felsőoktatásban, ne tandíjat vezessenek be – közölte Schöberl Márton a HÖOK elnökségi tagja. Fehér Gergely, a Pécsi Tudományegyetem regionális szövetségének elnöke elmondta: Pécsett szeptember 18-án tartanak demonstrációt, amelyre legalább 600-900 hallgatót várnak.
Körösparti Péter, a Debreceni Tudományegyetem hallgatói önkormányzatának képviseletében közölte: Debrecenben szeptember 21-én délelőtt demonstrálnak a hallgatók. Elmondta: a gólyatáborban, beiratkozások során rengeteg diák kereste meg őket, akik jelezték, részt vennének a megmozduláson.
A tüntetéseken a hallgatók mellett pártoktól független szónokok is felszólalnak majd a tandíj ellen.
Nagy Zoltán, a HÖOK alelnöke közölte: a szeptember 21-i fővárosi tüntetéshez több civil szervezet is csatlakozott, így a Nagycsaládosok Országos Egyesülete, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete, a LIGA, a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete, a Magyarországi Szülők Országos Egyesülete és még három szülői szervezet, valamint az Ifjú Humanisták a Békés Jövőért.
A fővárosi demonstrációra legalább tízezer hallgatók várnak az ország minden pontjáról. – A tüntetés előkészítése jó ütemben halad, kedd éjféltől www.notandíj.hu címen honlapot is indítanak a hallgatók. A tüntetésre hívó szórólapokat elhelyezik az egyetemek falain, hirdetőtábláin is – közölte az alelnök. Nagy Zoltán megerősítette, politikai pártok támogatásából nem kérnek, kérik, hogy se aktivisták, se maguk a pártok ne jelenjenek meg a tüntetéseken.
Schöberl Márton elnökségi tag arra kérdésre válaszolva, hogy ha nem vezet eredményre a demonstráció, mi lesz a következő lépés, közölte: egy kormánynak nemcsak az a feladata, hogy a programját végrehajtsa, hanem ha megjelenik egy társadalmi igény, arra reagálnia kell. Ha ez nem történik meg, folytatják akcióikat, s nem zárkóznak el az 1995-ös hagyományok felélesztésétől sem.
Energiaellátás: van olyan terület, amelyben világelsők vagyunk














Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!