Az ellenzék kivonult a mezőgazdasági bizottság üléséről

Az Országgyűlés Mezőgazdasági Bizottságának szerdai ülésén az első napirendi pont tárgyalását követően az ellenzéki képviselők elhagyták a testület ülését.

MNO
2006. 10. 25. 14:19
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az ellenzéki képviselők ülésről való kivonulásának az oka az volt, hogy a bizottság kormánypárti tagjai nem szavazták meg Budai Gyulának, a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége (Magosz) szövetségi igazgatójának részvételét a Nemzeti Földalap Ellenőrző Bizottságában. Helyette a Parasztszövetség főtitkárát Deák Ferencet választották a magánbirtokos közösségek képviselőjének az MFA ellenőrző testületébe.

Az ellenzéki képviselők úgy vélték: Budai Gyulának, mint „a legnagyobb magyar magángazdákat tömörítő” szervezet képviselőjének, ott lett volna a helye az MFA felügyelő bizottságában.

Budai Gyula kedden közölte, hogy a Magosz november 2-tól november 20-ig demonstrációt jelentett be a Kossuth térre valamint pesti alsó rakpart egy szakaszára.

(mti)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.