Bős-Nagymaros: a magyar delegáció gyorsítaná a tárgyalásokat

Pozsonyban ma lezárult az újabb tárgyalási fejezet Bős-Nagymaros ügyében. Az úgynevezett szakértői csoportok elértek haladást, de maradtak nyitott kérdések is a kilenc éve húzódó vitában.

MNO
2006. 10. 05. 17:54
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A magyar és a szlovák kormányküldöttség vita nélkül fogadta el a gazdasági, a jogi és a műszaki szakértői csoport jelentéseit.

A hajózási, környezetvédelmi és energetikai kérdésekkel foglalkozó szakértői csoportban maradtak nyitott kérdések, ezek tisztázásában sokat segíthet az Európai Unió, amely a harmadik fél lehetne a további egyeztetés során.

Erdei György, a magyar tárgyalódelegáció vezetője elmondta: fel akarják gyorsítani a tárgyalásokat. A magyar fél kidolgozott egy tematikai, módszertani és időbeli kereteket tartalmazó tárgyalási javaslatot, amely szerint meg kellene indítani a közös környezeti hatástanulmányi vizsgálatokat, majd meg kellene kezdeni a hágai ítélet végrehajtását és annak elveit rögzítő kormányközi megállapodás szövegezését – mondta Erdei.

(Magyar Rádió)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.