Gyurcsány pénteken bizalmi szavazást kér a parlamentben?

A pénzügyminiszter és MSZP elnökhelyettese is elképzelhetőnek tartja, hogy bizalmi szavazás lesz Gyurcsány Ferencről.

MNO
2006. 10. 02. 9:34
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Veres János és Szekeres Imre is megerősítette, hogy pénteken valószínűleg bizalmi szavazás lesz Gyurcsány Ferencről a parlamentben. A pénzügyminiszter a Gazdasági Rádióban azt mondta, bár a koalíciós partnerek tegnap éjszaka támogatásukról biztosították a kormányfőt, lehetséges változat, hogy erről a parlamentben is szavazzanak.
Kilátásba helyezte a bizalmi szavazást Szekeres Imre, az MSZP elnökhelyettese is.

Pénteken, amennyiben a miniszterelnök ezt a javaslatot teszi, és a frakció is támogatja, sor kerülhet parlamenti ülésre – közölte az MSZP elnökhelyettese, hangsúlyozva, hogy ezekről a kérdésekről még nem született hivatalosan döntés. Szekeres Imre rámutatott: a parlamenti ülésen a miniszterelnöknek lehetősége lesz bizalmi szavazást kérni, és ezzel pontot tenni ennek a folyamatnak a végére, annak érdekében, hogy minél hamarabb stabilitás legyen Magyarországon.

Közölte: ha a bizalmi szavazás során, amelyet a kormány programjáról, annak végrehajtásáról tartanak, a miniszterelnök megkapja a többséget a parlamentben, akkor folytatja a munkáját. Hozzátette: az indítványról egyszerű többséggel döntenek.

Szekeres Imre kitért arra: a nap folyamán a szocialista párt vezetői egyeztettek arról, hogy folytatják az ország érdekében a gazdasági konszolidációt, és hogy a párt testületei kiértékelik az önkormányzati választásokat. Mint mondta, hétfőn ülésezik az MSZP országos elnöksége, hogy levonja a legfontosabb tapasztalatokat, kedden a frakció ül össze, így minden képviselőnek módja lesz elmondania véleményét.

Horn Gábor a távirati irodának elmondta, hogy ő is hallott a bizalmi szavazás terveiről. Az SZDSZ ügyvivő testülete és frakciója délután dönt a kérdésről.

(mti, privatbankar.hu, hirado.hu)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.