Az MTI helyszínen tartózkodó tudósítójának beszámolója szerint a Nádor utcába több rendőrautó érkezett, s a belőlük kiszálló rendőrök a kávézókban ülőket igazoltatták. Egyszerre általában hat-hét ember papírjait kérték el. Jármy Tibor, a BRFK szóvivője az MTI-nek szerdán este, röviddel kilenc óra előtt azt mondta: az igazoltatás célja az információgyűjtés, jogalapja a rendőrségi törvény.
Az elmúlt napokban sok előzmény történt, hogy mi mivel áll összefüggésben, a kollégái nyilván fel fogják deríteni – tette hozzá.
Arról nem kívánt információt közölni, hány rendőr végzi az igazoltatásokat, és hány embert igazoltattak. A kérdésre, hogy történt-e előállítás, azt válaszolta: úgy gondolom még ebben a pillanatban nem történt előállítás.
(mti)
Orbán Viktor: Megint jól nézünk ki + videó















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!