Központot hoz létre a Fidesz a „rendőrterror” ellen

Dokumentációs központot hoz létre a Fidesz az október 23-án történt, a "törvénytelen rendőrterror" feltárására - jelentette be Kontrát Károly, a Fidesz politikusa. A budapesti Polgárok Házába várnak minden, a rendőri intézkedésekkel kapcsolatos bejelentést és bizonyítékot, amelyek a rendőrség erőszakos, túlzó fellépését igazolhatják.

MNO
2006. 10. 25. 12:02
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Várják mindazok bejelentéseit, akik október 23-án Budapesten törvénytelen rendőri támadásnak voltak kitéve, például a Fidesz rendezvénye után, és nekik, ha igénylik, jogi védelmet is nyújtanak – mondta Kontrát Károly. Hozzátette: videofelvételeket és szemtanúk bejelentéseit is várják telefonon, e-mailben, illetve személyesen a Fidesz Demokrácia Központjának Polgárok Házában található irodájában. Kontrát Károly a kezdeményezést azzal indokolta, hogy már eddig is sokan keresték meg a Fideszt segítséget kérve.

Ékes Ilona fideszes képviselő hozzátette: a Gyorskocsi utcában megtagadták, hogy előállítottakkal találkozzon. Mint mondta, azt tapasztalta, hogy a szülők félnek, az ügyvédek pedig tehetetlenek, mert nem értesítik őket a kihallgatásokról „és utána koncepciós perekkel ítélik el ezeket a fiatalokat”. A félelem országát építve szépen egy diktatúrába csúszunk bele és egy rendőrállam kellős közepén találjuk magunkat – fogalmazott a politikus.

Gergényi Péter budapesti és Bene László országos főkapitánynak távoznia kellene azok után, hogy az emberi jogi, a nemzetbiztonsági és a rendészeti bizottság szerdai együttes ülésén nem válaszoltak az ellenzéki képviselők kérdéseire – jelentette ki Kontrát Károly. A politikus példátlan esetnek tartja, hogy az országgyűlési képviselőknek nem volt lehetősége a végrehajtó hatalom képviselőit, köztük a rendőri vezetőket megkérdezni például arról, hogy miért nyilvánították műveleti területté a Kossuth teret, miért nem választották szét a rendbontókat a Fidesz rendezvény békés résztvevőitől, vagy miért alkalmaztak gumilövedéket fejre célozva.

Nyilván azért nem válaszoltak, mert takargatnivalójuk van, nyilván érzik a felelősségüket és ezt szeretnék elkenni – tette hozzá Kontrát Károly, aki szerint úgy tűnik, hogy „Gyurcsány Ferenc személyesen adott utasítást arra, hogy rendőrök bármit megtehetnek”.

(MTI)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.