Lendvai: az MSZP mindent egy lapra tett fel

Az MSZP-ben nincsenek antigyurcsányisták - mondta Lendvai Ildikó, a párt frakcióvezetõje a MTV reggeli műsorában. Szerinte a szocialisták rájöttek arra, hogy „nem elég egy csodatévõ vezérben bízni", ezért az MSZP-nek nincs más választása, mint elõremenekülni, „ha úgy tetszik, mindent egy lapra tettünk fel" – mondta.

MNO
2006. 10. 21. 9:57
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az MSZP rájött arra, „hogy nem elég egy csodatévõ vezérben bízni, hogy Gyurcsány Ferenc, Magyarország egyik legtehetségesebb politikusa, de nem jár a vízen. Most, ha meg nem jár a vízen, akkor egy párt azt a következtetést kell, hogy levonja, hogy tutajt kell alá építeni, és nem azt, hogy menjen a csudába„ – fogalmazott a szocialista politikus.

Az Orbán Viktor és Gyurcsány Ferenc közti személyes párharca vonatkozó riporteri felvetés kapcsán Lendvai Ildikó azt mondta: „ez nem népmese, ahol sárkány és királyfi vív egymással, és táborok szerint döntjük el, hogy ki a sárkány, és ki a királyfi. Ez kétfajta politika. Az a politika, amit mi képviselünk pedig, egy önkormányzati vereségtõl nem omlik össze, mert ettõl még ugyanazt gondoljuk az ország sorsáról és javáról”.

„Ha úgy tetszik, mindent egy lapra tettünk fel – helyesen szerintem –, hogy az segít az országon, ha végre egyszer egy kormány és mögötte a kormányzó pártok vesznek egy nagy levegõt, és ha nagyon népszerűtlen is, ha nagyon kellemetlen is – nem nekünk, sokaknak –, ezen az úton elõre megy. Ha most megállunk, akkor mindaz a népszerűtlenség, amit bekaszáltunk, mindaz a kínlódás, amit az emberek bekaszáltak attól, hogy itt megszorítások vannak, értelmetlenné válik, mert nem érünk végcélhoz„ – vélekedett Lendvai Ildikó.

A szocialista pártban megjelenõ nézetekrõl szólva a frakcióvezetõ kifejtette: vannak olyan elképzelések, amelyek szerint több terhet kellene tenni a vállalkozói szektorra, a nagyobb jövedelműekre. De – tette hozzá – az a másik irányból föltette kérdés sem jogtalan, hogy ha túl sokat terhet raknak – amúgy erkölcsileg igazságosan – a vállalkozók, a multik, a nagyobb jövedelmûek vállára, akkor nem isszák-e meg annak a levét még jobban a munkavállalók, mert eltűnnek a munkahelyek.
MTI

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.