Arról, hogy Gyurcsány bizalmi szavazárt kért maga ellen, a legtöbben az esemény előtt az mondták: felesleges színjáték, a kormányfőnek le kellene mondania – tette közzé felmérésének eredményét a Medián. Utánuk következtek azok, akik szerint jó lépés a bizalmi szavazás, amivel le lehet zárni a válságot, ám voltak olyanok is, akik úgy vélték: helytelen lépés, ami veszélyezteti a politikai stabilitást.
Ennek ellenére a Medián szerint a szavazás után többen lettek (34 százalék) azok, akik a felkínált lehetőségek közül a Gyurcsány-kormány maradását tartanák a legjobbnak. Akik úgy gondolták, hogy inkább átmeneti szakértői kabinetnek kellene alakulnia, azoknak a száma 29 százalék volt. Az előre hozott parlamenti választásokat 16 százalék támogatta.
Összességében a megkérdezettek 48 százaléka nem tud megbocsátani Gyurcsány Ferencnek, 26 százalékuk viszont igen, 23 százalék pedig úgy érzi: eddig sem volt megbántva.
(Medián)
Béke vagy Ukrajna kiszolgálása – ez a választás tétje















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!