Az elöljárói székért két független jelölt szállt versenybe, végül csupán három szavazatkülönbséggel az 1994 óta a település élén álló Orosz Gyuláné győzött. A másik jelölt, Lajtos István a megyei bírósághoz fordult, amely megsemmisítette az eredményt. Nagyivánban tehát október 29-én ismét az urnákhoz kell járulniuk a választópolgároknak.
Tiszabőn a területi választási bizottság megváltoztatta a helyi bizottság első fokon hozott döntését, mely a polgármester-választás megismétléséről szólt. Az egyik jelölt, Farkas Barnabás ugyanis azzal vádolta meg a korábbi elöljárót, Szabó Bélát, hogy pénzért vásárolt szavazatokat. Az egymásnak ellentmondó tanúvallomások alapján hozta meg ítéletét a testület. Farkas Barnabás három nap alatt eldöntheti, hogy a megyei írósághoz fordul-e jogorvoslatért.
(Magyar Rádió)
Orbán Balázs: Az európai politikai elit elárulta a saját választóit















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!