A kiengedettek súlyos bántalmazásra, megalázásra, a jogi védelem megtagadására panaszkodtak. A bizonyítékokat sokszor figyelmen kívül hagyó, futószalagon zajló tárgyalások a szülőkben azt a gyanút keltik, hogy előre kiadott verdikt alapján dönt a független bíróság.
Az ügy már az Európa Parlamentben is téma. Mivel a múlt heti rendőri beavatkozások az alapvető emberi és az európai jogok szempontjából komoly aggodalomra adnak okot, ezért tegnap Gál Kinga európai parlamenti képviselő minderről tájékoztatta az állampolgári jogok bel- és igazságügyi bizottságát. Mint mondta, a jogállamiság kerül veszélybe, ha a rendőrség kollektív büntetést alkalmaz, valamint aránytalan erőszakkal és brutálisan lép fel, mintegy megtorlásként az MTV székháza előtt történtekért.
A Heti Válasz című lap mai számában olyan rendőrségi rádióüzenetekről ír, amelyek a televízió ostromakor hangzottak el, és amelyekben az MTV székháza melletti utcákban várakozó rendőrök hiába kérik ezt, nem kapnak parancsot arra, hogy bajba jutott társaik segítségére siessenek.
További részletek a Magyar Nemzet csütörtöki számában
Megtorlás? Vészjelzések a Markó utcai bíróságról
Egyre több vészjel érkezik, hogy szeptember 19-én és 20-án, a televízió elleni ostrom megtorlásaként rendezett életű családok erőszakot kerülő gyermekeit tartóztatták le. A sokáig hiába érdeklődő, bizonytalanságban tartott szülők hozzátartozóikat rabszíjon vezetve, a Markó utcai bíróság folyosóján láthatják néhány pillanatra.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en














Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!