Nem tudtak a CIA-járatokról a román hatóságok?

Szállíthatott foglyokat a CIA Románián keresztül a hatóságok tudta nélkül – állapította meg csütörtökön az Európai Parlament (EP) Bukarestben tájékozódó bizottsága, amely a feltételezett CIA-börtönökről gyűjt adatokat.

MNO
2006. 10. 19. 14:32
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A tavaly november elején a The Washington Post robbantotta ki a CIA-fogdákkal kapcsolatos botrányt. Az amerikai lap azt írta, hogy a CIA több kelet-európai állam (közöttük Románia és Lengyelország) területén hozott létre olyan börtönöket, ahol az amerikai fogságba került legfontosabb al-Kaida-terroristákat őrzik. Az érintett országok vezetői azóta többször cáfolták ezt a vádat.

Az EP tavaly december közepén ideiglenes vizsgálóbizottságot hozott létre, amely a törvényellenes európai fogolyszállítással kapcsolatos állításokat hivatott ellenőrizni. Ennek tagjai ismét Bukarestben vizsgálódtak.

Claudio Fava román hírforrások szerint elmondta: nem zárhatja ki annak a lehetőségét, hogy a CIA által működtetett légi járatok a román hatóságok tudtán kívül szállítottak törvénytelenül foglyokat, érintve a fekete-tengeri Konstanca kikötő mellett található Mihail Kogalniceanu katonai repülőteret.

teletext.hu

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.