National Review Online
A múlt hét egyik legelkeserítőbb híre Németországból érkezett – írja a National Review szerkesztője. A német operaház törölte műsorából Mozart Idomeneóját, mert az egyik jelenetben Jézust, Buddhát, Poszeidont és Mohamedet lefejezik. A berlini rendőrség pedig úgy ítélte meg, hogy az előadás kiszámíthatatlan biztonsági kockázatot jelentene.
Az egyik muszlim szóvivő elmagyarázta- írja a szerkesztő, hogy ő teljes mellszélességgel támogatja a szólásszabadságot – feltéve, hogy az nem sértő a muszlimokra nézve. Németország- folytatja az újságíró, tipikus módon behódolt a terrorizmusnak. Az áldozat: Mozart. Egyelőre...
The Washington Times
Az utóbbi idők néhány kinevezése a Nemzetbiztonsági Tanácsban és a Pénzügyminisztériumban felháborította a nemzetbiztonsági kérdéseket szívükön viselő washingtoni szereplőket.
A probléma ugyanis az, hogy az újonnan kinevezett tisztviselők a hírek szerint a kínai gazdasági érdekeknek kedveznének az USA nemzetbiztonsági érdekei kárára. Henry M. Paulson Jr.-t, a pénzügy vezetőjét egyébként is meglehetősen Kína-pártinak tartják bennfentesek. Tony Snow, a Fox News hírtelevíziótól a Fehér Házba átigazolt elnöki szóvivő azzal védekezett, hogy a Kína-politikát maga Bush elnök alakítja, és ez a politika nagyban különbözik a védelmi-politikai okokból heves kritikákkal illetett Clinton-politikától.

Fontos bejelentést tett a miniszterelnök az aszályról – videó