Örmény emlékműre támadtak

Lerombolták és ellopták a Párizs melletti Chaville városában azoknak az örmény áldozatoknak az emlékművét, akiket az I. világháború idején, 1915 és 1917 között mészároltak le az összeomló török birodalomban.

MNO
2006. 10. 14. 15:54
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A tettesek szombatra virradó éjszaka szerelték le talapzatáról a több száz kilogrammot nyomó, bronzból készült emlékművet, amit Chaville város pályaudvarával szemben állítottak fel 2002-ben. A francia parlament alsóházában két napja olyan törvényt szavaztak meg, amely hatályba lépése esetén büntetné a mintegy 1,5 millió ember életét kioltó örmény népirtás tagadóit. A tervezetet 106 képviselő támogatta, 19-en voksoltak ellene, de az 557 tagú nemzetgyűlés tagjainak a többsége távol maradt a szavazástól.

index.hu

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.