Salgótarján 24 tagú közgyűlésében a polgármestert adó Fidesz-KDNP 11 képviselővel rendelkezik, 10 mandátumot szerzett az MSZP, egyet-egyet az SZDSZ és az MDF.
Az eddigi kettő helyett a mostani ciklusban három alpolgármester dolgozik majd: Fenyvesi Gábor és Juhász Tibor (Fidesz-KDNP), valamint Eötvös Mihály (MDF). A salgótarjáni polgármesterválasztás vesztese, a szocialista Dóra Ottó, aki most az MSZP-frakció vezetője lett. Székyné Sztrémi Melinda polgármester programját ismertetve szemléletváltást ígért, megteremtve a „gazda szemléletét„ a városban. A polgármester együttműködésre hívta fel valamennyi képviselőtársát a városért.
Ismertette: a részletes ciklusprogramot helyzetfeltáró vizsgálat után dolgozzák ki.
Salgótarján húzóágazataként a turizmust nevezte meg. A munkahelyteremtésről szólva elmondta: nagyobb lehetőséget adnak a helyi vállalkozásoknak, s kiemelten azoknak, akik salgótarjániakat foglalkoztatnak. Szorgalmazta a pénzügyi, üzleti szolgáltatások kialakítását, és bejelentette, hogy pályázatfigyelő központot, valamint a városi fejlesztési koncepciókat segítő gazdasági konzultációs testületet hoznak létre.
Kitért arra, hogy javítani kell a közbiztonságot és a közüzemi ellátást, s rámutatott: szükség lesz az intézményhálózat racionalizálására is. Az oktatásban a szakképzésnél és a felsőfokú szakképzésnél jelölte meg a szerkezetváltás szükségességét a képzett munkaerő biztosítása érdekében.
Salgótarján somoskőújfalui városrésze október elsejétől önálló faluként működik a várostól való leválását követően. Hétfőn megalakult az az egyeztető bizottság is, amelyik a vagyonmegosztásra vonatkozó megállapodást készíti elő a két település között.
(mti)
Moszkva provokációt készít elő az ukránok szerint















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!