A holttestekről készültek röntgenfelvételek, melyek bizonyítékok. A lábszár és combcsontok helyén műanyag cső van. – Elképesztő módon gyalázták meg a testeket, a csontokat PVC csővel helyettesítették, sőt az általuk használt műtőeszközöket és a kesztyűket is bennhagyták – mondta el egy nyomozó. Az igazi csontokat, a szerveket és a bőrt pedig eladták. – Egyetlen holttesten körülbelül negyedmillió dollárt tudtak keresni – állítja az ügyész.
Az Egyesült Államokban nem tilos az átültethető szervek kereskedelme, de szigorú szabályokhoz kötik. – Amit tettek, több okból is illegális. Egyrészt az elhunytak családjai nem tudtak róla. Másrészt meghamisították a dokumentumokat. Eltitkolták az elhunytak valódi korát és betegségeit – mondta az ügyész helyettese.
A vádlottak egyike tevékenységét Kanadára, Oroszországra és Németországra is ki akarta terjeszteni. Ha elítélik, a többi vádlottal együtt akár 25 év börtönt is kaphat.
(RTL Klub Híradó)
Megbénult az oktatás Erdélyben















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!