Vizes vb: csoportelsők a Kemény-legények

MNO
2007.03.24. 10:33

Csoportelsőként jutott a legjobb nyolc közé férfi vízilabda-válogatottunk a melbourne-i világbajnokságon.

A magyar együttes a D-csoport 3., utolsó fordulójában 11–9-re (1-0, 3-2, 3-2, 4-5) verte Romániát, így százszázalékos teljesítménnyel került a negyeddöntőbe. A mieink legeredményesebb játékosa a 4 gólt szerző Kásás Tamás volt, míg a Domino-BHSE klasszisa, Molnár Tamás 2 gólt dobott. A csoport másik mérkőzésén: Kanada–Új-Zéland 12-8. A magyar válogatott ellenfele a szerdai negyeddöntőben az Egyesült Államok-Németország összecsapás győztese lesz.

További eredmények: A-csoport: Szerbia-Japán 18-3, Olaszország-Németország 8-3, B-csoport: Horvátország-Egyesült Államok 10-8, C-csoport: Oroszország-Kína 11-6, Spanyolország-Görögország 8-7. A mieink mellett a szerb, a horvát és a spanyol együttes került csoportelsőként a legjobb nyolc közé.