Bene: Komoly kihívások és új korszak a rendőrség előtt

Komoly kihívások várnak a jövőben magyar rendőrségre, új korszak kezdődik a szervezet és a határőrség integrációja miatt, és majd elválik, miként boldogul a rendvédelem a terrorizmus vagy a nemzetközi bűnözés körébe tartozó bűncselekményekkel – mondta Bene László országos rendőrfőkapitány egy emlékülésen.

MNO
2007. 04. 26. 10:41
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Egyre világosabban látszik, hogy a lakosság markánsabban fogalmazza meg elvárásait a rendőrséggel szemben – tette hozzá Bene László A demokratikus rendőrséggel címmel rendezett, a rendszerváltástól 2002-ig tartó időszakot vizsgáló szakmai és tudományos emlékülésen.

Azt mondta: a rendszerváltás a rendőrség számára teljesen új helyzetet teremtett. Új kihívások érték a szervezetet, mivel abban az időszakban megszaporodtak a bűncselekmények, valamint egy korábbi szervezeti kultúrát fel kellett adni és egy másikat kialakítani.

Az országos rendőrfőkapitány az előző évi őszi eseménysorozatokat megemlítve röviden úgy fogalmazott, hogy az „nagyon nagy próbája volt a jogállamiságnak„.

(mti)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.