A „Baranya paktum„ 92 alapítója és a hozzájuk később csatlakozó partnerek feladata a munkaerő-piaci helyzet folyamatos elemzése, az igények felmérése s egyebek mellett javaslatok kidolgozása képzések indítására, pénzügyi források biztosítására, átcsoportosítására. Ennek részleteit a foglalkoztatási és képzési stratégia tartalmazza.
A paktum szereplőinek munkáját munkaerőtérkép is segíti, amely kistérségenként nemre, korra, szakmákra lebontva mutatja a foglalkoztatási adatokat. Kékes Ferenc, a Dél-dunántúli Regionális Munkaügyi Központ főigazgató-helyettese korábban elmondta: mivel a térségben szükséges a munkavállalók képzettségi színvonalának növelése, a tartós állástalanok számának csökkentése, az esélyegyenlőség megteremtése, az oktatás minőségének javítása, a program kiemelt figyelmet fordít az 40 év feletti munkanélküliekre, az alacsony iskolai végzettségű nőkre, a romákra, valamint a pályakezdőkre.
Tótsimon Péter projektvezető utalt arra, hogy a résztvevők 47 millió forint európai uniós forrást nyertek a paktum előkészítésére.
A pénzből az elmúlt két évben szakmai találkozókat szerveztek, különböző felméréseket végeztek, kidolgozták a foglalkoztatási és képzési stratégiát, továbbá elkészítették a munkaerőtérképet.
Baranyában a foglalkoztatás szintje a kívánatos 70 százalék helyett jelenleg 50, a munkanélküliség pedig 13-14 százalékos.
(MTI)
Globál Nógrádi Györggyel – Fellázadtak Brüsszel ellen az európaiak
