A szlovákiai Új Szónak nyilatkozó három diák közül az egyik szerint, aki ott volt, mind hisznek Hedvignek, mert ha nem így tennének, saját józan ítélőképességükben kellene kételkedniük. A fiatal közölte: egy ideig próbálták a környezetükben is meggyőzni a kételkedőket, még az internetes fórumokra is írtak, de egy idő után felhagytak ezzel, mert úgy látták, a magyarellenes mocskolódásokkal szemben nem számítanak az érveik. Kilenc ember sajnos nem tud meggyőzni egy országot – mondta. A szemtanú megjegyzi még, hogy eddig azt hitte, olyasmi, ami Hedvig körül zajlik, csak a Szovjetunióban történt a koncepciós perek idején, de úgy látszik, ez Szlovákiában is lehetséges.
Abban mind a kilenc szemtanú egyetért, hogy amit láttak, az nem volt színjáték, ütések nyomait, sokkot, remegést így szimulálni nem lehet – írja a magyar napilap. A diákok azt mondják, hogy azóta ők is megtanultak félni. Nemcsak attól, hogy bármelyiküket érheti hasonló támadás, hanem attól is, hogy nem lenne kihez fordulniuk.
A kilenc szemtanú diákot csak jóval az ügyben elrendelt nyomozás tavaly szeptemberi lezárása után, idén februárban hallgatta ki a szlovák rendőrség. Egyesével hívták őket a kihallgatóterembe, hangfelvétel a diákok tudomása szerint nem készült. A nyilatkozó fiatalok beszámolnak a kihallgatást végző rendőr magatartásáról is.
Semmire nem reagált, amit mondtam, arra sem, hogy úgy emlékszem, Hedvig blúza sokkal piszkosabb volt, mint amikor a belügyminiszter mutogatta a tévében, a szoknyája pedig nagyon sárosnak látszott – mondta az egyik szemtanú.
Fico magyar beavatkozásról beszél
A magyar politikai erők hallatlan beavatkozása a független szlovák büntetőjogi szervek munkájába – így jellemezte Robert Fico pozsonyi kormányfő az MSZP és a Fidesz Malina Hedviggel kapcsolatos csütörtöki közös budapesti nyilatkozatát. Fico a szlovák Markíza kereskedelmi televízió csütörtök esti híradójának nyilatkozta ezt. A szlovák miniszterelnök szóvivője, Silvia Glendová úgy fogalmazott: Budapest ezzel a lépéssel mindenáron feszültséget akar kelteni.
Mint ismert, a két magyar parlamenti párt képviselője csütörtökön jelentette be, hogy az ügy politikai befolyásolás nélküli, független kivizsgálását fogja kérni Pozsonytól.
Malina Hedviget saját állítása szerint tavaly augusztus 25-én két bőrfejű fiatal azért támadta és verte meg a szlovákiai Nyitrán, mert hallották, hogy mobiltelefonján magyarul beszél.
(ujszo.sk, hirextra.hu)
Előre látták Trump 2024-es győzelmét egy egyetem pszichológusai
