Kászijjún
Ma ül össze az izraeli biztonsági tanács, hogy megvizsgálja a Szíriával való béketárgyalások újrakezdésének lehetőségét – írja a szíriai kommunista napilap. A kétoldalú tárgyalások 2000 januárjában szakadtak meg, amikor a két fél nem tudott megállapodni abban, hogy az izraeli katonák kivonulása után hol húzódjon a két ország közötti határvonal a Golán-fennsíkon. Mint ismeretes, a területet Izrael az 1967-es arab-izraeli háború során foglalta el és 1981-ben annektálta. A Golán katonai és polgári stratégiai fontossága miatt a két ország közötti feszültség fő forrása.
Al-Dszazíra-net
A jordán kormányzat letartóztatásokkal sújtja az ellenzéki Iszlám Munkapárt tagjait – adta hírül a katari hírtelevízió online kiadása. Zakí Baní Arszíd, a párt főtitkára nyilatkozatából kiderül, hogy a letartóztatottak annak a kisvárosnak a választási bizottságában vállaltak szerepet, ahol az iszlámista szervezetek, köztük az Egyiptomból ismert Muszlim Testvérek jelöltjei nagy eséllyel indulnak a júliusi helyhatósági választásokon. A letartóztatások célja így nem lehet más, mint az, hogy ellehetetlenítsék az ellenzéki pártokat. A kormányzat szóvivője, Nászir Dzsúda azonban tagadja az Iszlám Munkapárt állításait, és azt is hozzáteszi, hogy az ellenzéki képviselőket nemzetbiztonsági okokból vették őrizetbe.
Al-Rája
21 iszlám aktivistát helyezett szabadlábra a nouakchotti bíróság kedden este – írja a mauritánai napilap. A múlt hónap végén 25 iszlám aktivistát, köztük 10 vallástudóst és hitoktatót tartóztattak le azzal a váddal, hogy az al-Kaida magrebi szárnya, az al-Dzsamáa asz-Szalfijja lil-Da’va va’l-Kitál (Az iszlámra hívás és harc fundamentalista szervezete) számára szerveztek kiképzéseket. E vádlottak közül mentettek most föl 21-et, mivel nem találtak ellenük elegendő bizonyítékot. Egy aktivistát azonban kétévi szabadságvesztésre és 295 euró bírságra ítéltek tiltott fegyverviselés és hamis személyi iratok birtoklása miatt.
Megkezdődött a Bécsben támadásra készülő ISIS-szimpatizáns pere + videó
