Az MSZP–SZDSZ-kormány anno hajtóvadászatot indított mindenki ellen, aki valamilyen formában részt vett a polgári kormányban. Keller Lászlót, az MSZP–SZDSZ-kormány közpénzügyi államtitkárát ennek élére állították – írja közleményében Szijjártó Péter fideszes politikus, aki hétfőn a parlamentben napirend előtti felszólalásában is kifejtette pártja álláspontját az ügy kapcsán. Ezalatt Keller 11 millió forintnyi fizetést tehetett zsebre, járt neki titkárnő, autó, mobiltelefon, és egy 11 fős államtitkárság dolgozott a keze alá – közölte.
Keller László még közpénzügyi államtitkárként jelentette fel az APEH egykori Bűnügyi Igazgatóságának munkatársait hűtlen kezelés, hivatalos személy által elkövetett sikkasztás és közokirat-hamisítás gyanújával. Beadványa nyomán vádat emeltek többek között Kántor Tibor volt hírszerző, az adóhatóság Orbán-kormány alatti általános elnökhelyettese, valamint a polgári kabinet által létrehozott Bűnügyi Igazgatóság bűnügyi igazgatóhelyettese, a kiemelt ügyek főosztályának vezetője, a felderítő főosztály vezetője és még hat munkatárs ellen.
A szigorúan titkos büntetőeljárás során az első fokon ítélkező Budai Központi Kerületi Bíróság május végén felmentette a vádlottakat, akik közül akkorra már ketten életüket vesztették. Az öt éve húzódó eljárás miatt a Győr-Moson-Sopron megyei hivatalvezető öngyilkos lett.
Ártatlanul meggyanúsított, meghurcolt emberek, akiknek jó hírneve, egzisztenciája, családja lelki és testi egészsége sínylette meg a Keller-féle államtitkárság ámokfutását és kényszeres boszorkányüldözését – fogalmazott Szijjártó. Kudarca azonban csak nemrég vált teljessé, amikor is bűncselekmény hiányában véget ért az utolsó olyan eljárás is, melyet a polgári kormány időszakában történt események miatt indíttatott a főinkvizítor – írja, hozzátéve az ügy kapcsán levont következtetést is: Keller László azonban még a helyén van, és ahogyan arról máig nem cáfolt sajtóhírek szólnak, még mindig harcban áll, folytatja ámokfutását. A rendőrség súlyos morális válságát elemző MSZP-frakcióülésen legutóbb ugyanis Szabadfi Árpád rendőrtábornokot támadta meg állítólagos „remek fideszes” kapcsolatai miatt. Jellemző, hogy az ülésen jelen lévő MSZP-képviselők egyike sem kérte ki magának ezt a demokráciával össze nem egyeztethető gyakorlatot, hogy valakit csak azért támadnak és akarnak kirúgatni, mert állítólag barátai vannak a politika másik oldalán is. Egyszer Keller László úgy nyilatkozott munkájáról, hogy a lényeg a gyors reagálás. Igaza van: ezek után gyorsan bocsánatot kell kérni, és gyorsan el kell távozni a közéletből!
Keller László korábban a Hír Televíziónak nem tagadta, hogy ő vetette fel Szabadfi leváltását az MSZP frakcióülésén. Nyilatkozni azonban nem akart.
Veres János Szijjártó szavaira reagálva a parlamentben azt mondta, az ellenzéki képviselő valótlanságot állít, hiszen az MSZP-frakció ülésén senki kirúgását nem indítványozták politikai kapcsolatai miatt.
Keller hétfő este közölte: jogi elégtételt kíván venni Szijjártó Péter kijelentései miatt.
A leghatározottabban visszautasítom Szijjártó Péter napirend előtti felszólalásában elhangzott felháborító, megalapozatlan, rosszindulatú és a valós tények ismeretét nélkülöző állításait, melyek rám nézve rágalmazó jellegűek – áll a szocialista képviselőnek az MTI-hez küldött közleményében.
(MTI)
Száz éve született Duray Miklós
