Az államfő Király Júliát nevezte ki az MNB alelnökévé

Sólyom László köztársasági elnök kedden kinevezte Király Júliát a Magyar Nemzeti Bank (MNB) alelnökének - mondta el Iglódi-Csató Judit, az MNB szóvivője. A kinevezés 2007. július 3-tól hatályos és hat évre szól.

MNO
2007. 07. 10. 15:39
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Simor András, a MNB elnöke 2007. június 4-én hozta nyilvánosságra, hogy Király Júliát javasolja az MNB alelnökének. Az új alelnök feladatköre a pénzügyi stabilitási, a pénzforgalmi, az emissziós, valamint a piaci kockázatkezelési szakterületek felügyelete lesz. A jelölt személyével a miniszterelnök egyetértett.

A jegybank alelnökei közül ez év július 2-ával járt le Auth Henrik és Adamecz Péter alelnöki mandátuma.

Király Júlia a Közgazdaságtudományi Egyetem elvégzése után a Központi Statisztikai Hivatalban és a Tervhivatalban dolgozott modellezőként, majd 1988-ban, alapításakor csatlakozott a Nemzetközi Bankárképző Központhoz, amelynek 1999 óta egyik vezérigazgatója, 2003 óta egyik tulajdonosa volt.

Az MNB új alelnöke igazgatósági tagja volt többek között a Magyar Hitelbanknak (1995-ben), a K and H Banknak (2000-ben), valamint a Postabank elnöke volt a hitelintézet sikeres privatizációja idején (2003-ban). Király Júlia a közgazdaságtudomány kandidátusa, számos szakmai folyóiratban jelentek meg írásai, a Budapesti Corvinus Egyetem címzetes egyetemi tanára. Kutatási területe a pénzügyi kockázatok kezelése, valamint a monetáris politika.

Simor András korábban már jelezte: a jegybank-törvény folyamatban lévő módosítása szerint, ha az Országgyűlés is egyetért majd a módosítással, az MNB-nek a jövőben két alelnöke lesz.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.