Simkó János, a Duna Televízió kuratóriumának szocialisták által jelölt elnökségi tagja a jövőben tréningeket tart az orgánum szerkesztőinek. Az eset aggályosnak tűnhet, hiszen a médiatörvény szelleméből adódóan a közszolgálati médiumokat felügyelő kuratóriumok nem határozhatják meg a műsorok tartalmát, továbbá a kuratóriumok tagjai az általuk felügyelt médiummal semmilyen jövedelemszerzésre jogosító szerződést nem köthetnek. Simkó János esetében megtalálták a kiskaput: ő „csak” tanácsokat ad a szerkesztőknek, és ezt ingyen teszi.
Bíró Sándor kuratóriumi elnök úgy ítéli meg, hogy semmi kivetnivaló nincs abban, ha egy nagy tekintélyű szakember megosztja tapasztalatait más újságírókkal. – De akkor ezt most meg akarja írni? – kérdezte a Magyar Nemzet munkatársától a szocialista kuratóriumi elnök, majd értetlenségét fejezte ki amiatt, hogy egyáltalán foglalkozunk a kérdéssel. – Mindenesetre kicsit furcsa gyakorlat, hogy egy profi újságírókkal működő televízió szerkesztőinek egy politikai delegált kurátor ad szakmai tanácsokat – vetettük fel. Bíró szerint azonban lapunk csak politizál. Mint azt a kuratóriumi elnök elmondta, Simkó Jánost a közszolgálati televízió első embere, Cselényi László kérte fel tréningek tartására. Cselényitől szerettük volna megtudni, hogy miért nincs megelégedve a televízió szerkesztőivel. Emellett arra is kíváncsiak lettünk volna, hogy miért pont Simkó Jánost találta alkalmasnak a továbbképzések megtartására. Sőt, az is érdekelte volna munkatársunkat, hogy a szocialisták direkt vagy indirekt módon „odahatottak-e”, hogy Simkóra bízza a feladatot. Kíváncsiak lettünk volna továbbá arra is, hogy mi okból vállalta Simkó János ingyen a megbízatást. A Duna Televízió elnöke azonban lapzártáig nem reagált megkeresésünkre.
Simkó János egyébként közismert baloldali médiamunkás, korábban a Magyar Újságírók Országos Szövetségének újságíró-iskoláját vezette, valamint a radikális baloldali Klubrádiónak az ügyvezető igazgatói tisztségét is betöltötte.
Bodacz Balázs
Az a jó, ha egész lényéből árad a zene
