Felmentették a Rebisz terrorelhárító részlegének vezetőjét

Felmentették Surányi Pétert, a Rendészeti Biztonsági Szolgálat (Rebisz) Terrorelhárító Szolgálatának parancsnokát – közölte Gálik Viktória, a Rebisz szóvivője. A szóvivő elmondta, hogy Papp Károly, a Rebisz parancsnoka indoklás nélkül, július 31-i hatállyal vonta vissza Surányi Péter vezetői megbízását.

MNO
2007. 07. 13. 8:49
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Gálik Viktória cáfolta azt az elterjedt hírt, hogy a parancsnok felmentése összefüggésben lenne a május 4-i budapesti Széna téri OTP-bankrabláskísérlet alkalmával kialakult túszdrámával.

Mint emlékezetes, két ember megsérült, egyikük súlyosan, amikor kommandósok behatoltak május 4-én a budapesti Széna téri OTP-fiókba, ahol előzőleg túszokat ejtett a fegyveres bankrabló. A délután fél 6 után indult rendőri akció előtt füst- és fénygránátokat robbantottak, több lövés is eldördült. A két sérültnek lőtt sérülései voltak.

A hvg.hu értesülése szerint az intézkedésnek egyszerűen az az oka, hogy a Rendészeti Biztonsági Szolgálat parancsnoka saját emberét szeretné látni a Terrorelhárító Szolgálat élén.

Surányi Pétert 2005-ben nevezték ki a Terrorelhárító Szolgálat (TESZ) parancsnokává, ezt megelőzően, de ugyanebben az évben vette át kitüntetését az akkori belügyminisztertől, amelyet a bagdadi magyar külképviselet őrzéséért és védelméért, valamint a diplomáciai munkatársak személyi biztosításáért kapott.

Surányi Péter a TESZ élére való kinevezése után elmondta, hogy profiltiszta és dinamikus szervezetet szeretne létrehozni a szolgálatból, olyat, amelyiknek a felkészültsége elismerést kelt Európában és a világban.

(mti, hvg.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.