Ittas rendőrök cigányokat vertek?

A Pécsi Nyomozó Ügyészséghez fordult a mohácsi rendőrkapitányság vezetője hétfőn annak kivizsgálására, volt-e köze rendőrnek egy roma fiatalember és barátnője megveréséhez.

MNO
2007. 07. 30. 13:47
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Még pénteken történt Mohácson az az eseménysor, melynek szabadidős rendőr is szereplője lehet. Az ügyben rendőri intézkedés történt, az ezt tartalmazó iratokat hétfőn délelőtt továbbították az ügyészségnek.

Gál Vilmos alezredes arra hivatkozva, hogy a cselekmény innentől már az ügyészség hatáskörébe tartozik, több részletet nem közölt.

A távirati irodának sikerült felvennie a kapcsolatot az eset egyik sértettjével K. Zoltánnal. A 19 éves fiatalember elmondta: pénteken este fél tíz körül barátnőjével és rokonával a Duna-parti város egyik benzinkútjánál tartózkodott, amikor három, látszólag ittas állapotban lévő civil ruhás rendőr odalépett hozzájuk.

Rövid szóváltást követően kirángatták az autójából, majd őt és a barátnőjét többször megütötték, megrúgták, közben származására is megjegyzéseket tettek. Hozzátette: miután a támadók elmentek, a történtekről telefonon tájékoztatták a rendőrség ügyeletét. Ezt követően orvoshoz fordultak, nyolc napon belül gyógyuló sérüléseikről látleletet vetettek.

K. Zoltán közölte, a bántalmazás előzménye, hogy ő korábban autóval ütközött az egyik rendőr édesapjával. Összeszólalkoztunk, de mivel ismertem őt, mert hozzám közel lakik, és az eset nem volt több egy kis koccanásnál, annyiban hagytuk a dolgot, betétlapot sem töltöttünk ki – mondta el.

A fiatalember szerint a rendőr az édesapjával történt incidenst sérelmezte, társaival azért verte meg őt és barátnőjét.

(mti)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.