Magyar-német kapcsolatok: kulturális téren többet lehetne tenni

Koszovó ügyében nincs eltérés a német és a magyar álláspont között - közölte a magyar kormányfő a német külügyminiszterrel közösen tartott hétfői sajtótájékoztatóján. Gyurcsány Ferenc és Frank-Walter Steinmeier a kétnapos külképviselet-vezetői értekezlet nyitónapján tanácskozott egymással Budapesten.

MNO
2007. 07. 30. 12:45
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A magyar miniszterelnök Koszovóval kapcsolatban közölte: meg kell őrizni az aktivitást és készülni kell arra, hogy orosz vétó esetén is képes legyen a nemzetközi közösség hatékony választ adni a koszovói függetlenedési folyamatra.

Frank-Walter Steinmeier elmondta: a legjobb megoldásnak azt tartotta volna ha, az ENSZ Biztonsági Tanácsa határozatot hoz Koszovó jövőbeli státuszával kapcsolatban. Mint mondta, Szerbiát és Koszovót ismét tárgyalóasztal mellé kell ültetni és sikerült megállapodni arról, hogy az Egyesült Államok, Oroszország és az Európai Unió trojkában viszi tovább az ügyet.

Gyurcsány Ferenc beszámolt arról, hogy a kétoldalú találkozón a német külügyminiszterrel röviden áttekintették a kétoldalú ügyeket, az uniós ügyeket, néhány globális biztonsági kérdést és Angela Merkel német kancellár tervezett magyarországi látogatásáról is szót váltottak.

A német külügyminiszter megköszönte azt a támogatást, amelyet a magyar kormány nyújtott Németországnak uniós elnökségének félévében. Frank-Walter Steinmeier kiemelte, hogy Magyarország segítette meggyőzni a szkeptikus tagállamokat egy új reformszerződés szükségességéről.

A berlini diplomácia irányítója szólt a két ország kapcsolatairól, szerinte a gazdasági csere kitűnően működik, tudományos és kulturális téren azonban még többet kell tenni és erre remek lehetőség, hogy 2010-ben Pécs és Essen is Európa kulturális fővárosa lesz.

(mti)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.