A politikus emlékeztetett arra, hogy a minisztérium a büntetés-végrehajtás terén első alkalommal alkalmazta az úgynevezett PPP-programot, amely azt jelenti, hogy a közbeszerzési eljárás után kiválasztott vállalkozó saját költségén építi meg a létesítményt, majd azt 15 évig üzemelteti és karbantartja.
Mint hozzátette: a kezdeményezés sikeres, viszont nem cél, hogy a későbbiekben ismét alkalmazzák. A jelenlegi börtönállapotok miatt azonban szükség volt erre a megoldásra, amely eredményeként az európai előírásoknak is megfelelő börtön épül meg Szombathelyen.
A szombathelyi börtön építése tavaly júliusban kezdődött el, a barnamezős beruházás során az egykori honvédségi Savaria Kiképző Központ épületeit és területét használják fel.
Csere László bv. vezérőrnagy, országos parancsnok elmondta, az állam a futamidő végéig évi 1,9 milliárd forinttal támogatja az intézet működését, amely magában foglalja a költségeket és a törlesztéseket is, a futamidő végén pedig a börtön az állam tulajdonába kerül.
Csere László hangsúlyozta, a magyar büntetés-végrehajtási intézetek jelenleg átlagosan 130 százalékos kihasználtsággal működnek. A 800 férőhelyes szombathelyi börtön és a hasonló konstrukcióban épülő tiszalöki intézet ezt az arányt 120 százalékosra javítja – tette hozzá.
(MTI)

Így perzseli fel a földet az óriási hőség – fotókon a súlyos aszály