Cser-Palkovics szerint a színvallást mind a Fidesz, mind pedig a közvélemény jogosan várja el a kormánytól, ugyanis a Heti Válasz által a 100 legbefolyásosabb szcientológusról közzétett lista alapján kiderült, Gyurcsány Ferenc cége, az Altus Rt. is résztulajdonosa volt egy olyan társaságnak, amelynek másik tulajdonosai a szcientológia egyház meghatározó tagjai.
A politikus hangsúlyozta: a szcientológiai egyházzal kapcsolatban a Nemzetbiztonsági Hivatal évről évre olyan megállapításokat tesz, amelyek szerint ez egy nagyon veszélyes szervezet, olyan elfogadhatatlan célokkal, mint a totalitárius berendezkedés, az anyagi kizsákmányolás, vagy a gazdasági és a politikai hatalom megszerzése, ezért nem mindegy, hogy a szcientológusok milyen kapcsolatot ápolnak a kormány tagjaival vagy a miniszterelnökkel.
Arra a kérdésre, nem gondolnak-e arra, hogy kezdeményezzék a szervezet betiltását, Cser-Palkovics András azt mondta: ebben az ügyben a kormánynak van jogi lehetősége lépni, ezért várják a kormány reakcióját, és ezt követően tudják a Fidesz szakpolitikusai eldönteni, hogy ellenzéki pártként milyen lehetőségek állnak a rendelkezésükre. Hozzátette: az uniós tagállamokban számos helyen jogi lehetőségeket keresnek, hogy fellépjenek a szcientológiai egyházzal szemben, ennek egyik formája a megszüntetés, ezt véleménye szerint itt is meg lehet fontolni.
Daróczi: Lehet valami hátsó szándék
A Fidesz helyettes szóvivőjének nyilatkozatával kapcsolatban Daróczi Dávid kormányszóvivő úgy fogalmazott: van valami célzatosság abban, hogy egy húsz évvel ezelőtti kapcsolatot emleget fel a lap. E mögött lehet valami hátsó szándék – tette hozzá. A kormányszóvivő hangsúlyozta: azok a szervek, amelyeknek a szcientológiai egyházzal kapcsolatban tennivalójuk van, végzik a feladatukat.
(MTI)
Őrült végjáték: csodagól döntött a Real Madrid rekordot jelentő mérkőzésén
