Egymásért-ügy – lakhelyelhagyási tilalom Földesi-Szabóék ellen

Helybenhagyta a Fővárosi Bíróság a Budai Központi Kerületi Bíróságnak azt a döntését, amelyben lakhelyelhagyási tilalmat rendeltek el Földesi-Szabó László és társai ellen - közölte az MTI-vel a Fővárosi Bíróság sajtótikársága hétfőn.

MNO
2007. 08. 13. 14:01
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A közlemény szerint a végzést azzal hagyta helyben a bíróság, hogy a lakhelyelhagyási tilalom helyszínét Budapest és Pest megye területére tekinti elrendeltnek. A gyanúsítottakkal szemben a VPOP Központi Bűnüldözési Parancsnokság Kiemelt Ügyek Osztálya a vámbevételt különösen nagy mértékben csökkentő csempészet bűntettének alapos gyanúja miatt indított eljárást – áll a bírósági közleményben.

Az Egymásért-ügy gyanúsítottjainak előzetes letartóztatását múlt héten szerdán szüntette meg a Budai Központi Kerületi Bíróság, de ezt a végzést a Fővárosi Főügyészség megfellebbezte, mert álláspontjuk szerint szükséges lett volna a kényszerintézkedés fenntartása a gyanúsítottakkal szemben, de nem előzetes letartóztatás, hanem házi őrizet formájában. Ezt a fellebbezést utasította el hétfőn a Fővárosi Bíróság.

Az Egymásért-ügyben Földesi-Szabó Lászlót és hat társát azzal gyanúsítják a vámosok, hogy Hongkongból kapott élelmiszer-adományokat a Herba Zrt.-n keresztül jogellenesen értékesítettek magyarországi üzletláncoknak. A vámosok szerint a hatályos jogszabályok alapján az adományok ilyen jellegű értékesítését be kellett volna jelenteni, illetve áfát és importvámot kellett volna fizetni utána. A gyanúsításban szereplő csempészettel a vámnyomozók szerint a meg nem fizetett vám, illetve áfa összege 1,22 milliárd forint.

Az ügyre azt követően derült fény, hogy a vám- és pénzügyőrség április 13-án több budapesti vállalkozásnál és az Egymásért Egy-Másért Kiemelten Közhasznú Alapítványnál házkutatást tartott. Az alapítványnak kuratóriumi tagja volt az NBH egyik főosztályvezetője, aki azóta távozott az alapítványtól.
Szilvásy György akkori kancelláriaminiszter az alapítvány és a Nemzetbiztonsági Hivatal közötti kapcsolat kivizsgálását követően azt közölte: egyértelművé vált, hogy nem volt az NBH fedőszerve az alapítvány.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.