A közlemény szerint a végzést azzal hagyta helyben a bíróság, hogy a lakhelyelhagyási tilalom helyszínét Budapest és Pest megye területére tekinti elrendeltnek. A gyanúsítottakkal szemben a VPOP Központi Bűnüldözési Parancsnokság Kiemelt Ügyek Osztálya a vámbevételt különösen nagy mértékben csökkentő csempészet bűntettének alapos gyanúja miatt indított eljárást – áll a bírósági közleményben.
Az Egymásért-ügy gyanúsítottjainak előzetes letartóztatását múlt héten szerdán szüntette meg a Budai Központi Kerületi Bíróság, de ezt a végzést a Fővárosi Főügyészség megfellebbezte, mert álláspontjuk szerint szükséges lett volna a kényszerintézkedés fenntartása a gyanúsítottakkal szemben, de nem előzetes letartóztatás, hanem házi őrizet formájában. Ezt a fellebbezést utasította el hétfőn a Fővárosi Bíróság.
Az Egymásért-ügyben Földesi-Szabó Lászlót és hat társát azzal gyanúsítják a vámosok, hogy Hongkongból kapott élelmiszer-adományokat a Herba Zrt.-n keresztül jogellenesen értékesítettek magyarországi üzletláncoknak. A vámosok szerint a hatályos jogszabályok alapján az adományok ilyen jellegű értékesítését be kellett volna jelenteni, illetve áfát és importvámot kellett volna fizetni utána. A gyanúsításban szereplő csempészettel a vámnyomozók szerint a meg nem fizetett vám, illetve áfa összege 1,22 milliárd forint.
Az ügyre azt követően derült fény, hogy a vám- és pénzügyőrség április 13-án több budapesti vállalkozásnál és az Egymásért Egy-Másért Kiemelten Közhasznú Alapítványnál házkutatást tartott. Az alapítványnak kuratóriumi tagja volt az NBH egyik főosztályvezetője, aki azóta távozott az alapítványtól.
Szilvásy György akkori kancelláriaminiszter az alapítvány és a Nemzetbiztonsági Hivatal közötti kapcsolat kivizsgálását követően azt közölte: egyértelművé vált, hogy nem volt az NBH fedőszerve az alapítvány.
(MTI)
Babos Tímea már négy győzelemnél jár Wimbledonban
