VASAS–PAKS 3-2 (0-1)
Hétfő, Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, 1000 néző, vezette: Iványi.
Vasas: Németh G. – Balog Zs. (Bükszegi, 61.), Unierzyski, Tóth A.,Pandur – Kincses, Odrobéna (Rebryk, 46.), Somorjai (Tandari, 72.), Németh N. – B. Tóth, Lázok.
Paks: Kovács A. – Molnár Z., Salamon, Horváth S., Hanák – Heffler, Tamási, Böde, Báló (Buzás, 90.) – Horváth F., Márkus (Vári, 83.).
Gólszerző: Németh N. (70.), Lázok (82.), Tandari (88.), ill. Heffler (40.), Horváth F. (65.).
Kiállítva: Tóth A. (74.).
Az égszakadás miatti szünet után, de még az első félidőben Heffler csodaszép szabadrúgás-góljával szerzett vezetést a Paks, amit Horváth Ferenc közeli találatával a második 45 perc elején sikerült újabb góllal megtoldaniuk. A Vasas az utolsó húsz percben viszont csodát tett, előbb Németh Norbert távoli lövésével szépített, majd Tóth András kiállítása után Lázok bombagóljával már egyenlített. Két perccel a vége előtt aztán a csereként beállt Tandari lőtte be a győztes találatot.
HONVÉD–ÚJPEST 1-4 (1-1)
Vasárnap, Budapest, Bozsik Stadion, 4000 néző, vezette: Fábián.
Honvéd: Tóth I. – Mogyorósi, Benjamin, Szmiljanics, Vincze Z. – Magasföldi (Tóth M., 58.), Genito, Bárányos, Ivancsics – Hercegfalvi (Pomper, 46.), Abraham (Diego, 64.).
Újpest: Balajcza – Vermes, Korcsmár, Böjte, Sadjo – Sándor Gy., Habi, Foxi (Tisza, 83.), Radulovics – Kovács Z., Rajczi.
Gólszerző: Bárányos (45+3.) ill. Korcsmár (41.), Sándor Gy. (53.), Foxi (70.), Sadjo (79.–11-esből).
Mindkét együttes szép támadásokat vezetett az első félidőben, melynek 41. percében egy szabadrúgást követően Korcsmár szerzett vezetést az Újpestnek. Az utolsó pillanatokban Fábián játékvezető a kakaskodó Rajczit és Szmiljanicsot is kiállította, majd a ráadás harmadik percében Bárányos lőtt tizenegyesből egyenlítő gólt. A fordulás után pár perccel Sándor szép találatával újra a vendégeknél volt az előny, majd a második sárga lapjáért pirosat is kapó Mogyorósinak kellett idő előtt elhagynia a játékteret. A kilenc emberre fogyatkozó kispestiek ellen már nem volt nehéz dolga Kovácséknak, s Foxi, majd Sadjo góljával behozhatatlan előnyre tettek szert.
MTK–DVSC 3-2 (1-2)
Péntek, Budapest, Hungária körút, 900 néző, vezette: Szabó S.
MTK: Végh – Horváth L., Lambulics, Pintér, Pollák – Kulcsár T., Pátkai (Szabó Á., 46.), Zsidai (Szekeres, 46.), Ladóczky (Kecskés, 64.) – Kanta, Urbán.
DVSC: Balogh J. – Bernáth (Sándor T., 70.), Szűcs (Sztojkov, 78.), Mészáros, Leandro – Demjén, Vukmir, Kiss Z., Dzsudzsák – Rudolf (Sidibe, 67.), Kouemaha.
Gólszerző: Kanta (20., 11-esből), Urbán (65.), Kulcsár (71.), ill. Rudolf (40.), Kouemaha (45., 11-esből).
A Ladóczky bunktatásáért megítélt büntetőből szerzett vezetést az MTK, ám a szünet előbb Rudolf, majd a szintén tizenegyest értékesítő Kouemaha révén fordított a Debrecen. A második félidőben a vendégek próbálták őrizni előnyüket, Urbán kitűnő helyzet felismerésének köszönhetően azonban sikerült egyenlítenie a hazai kék-fehéreknek, alig hat perccel később pedig Kulcsár góljával már a vezetés is az ő kezükben volt. A DVSC a végén hiába támadott három csatárral, nem sikerült pontot szereznie.
NYÍREGYHÁZA–FEHÉRVÁR 0-1 (0-1)
Szombat, Nyíregyháza, 3200 néző, vezette: Kassai.
Nyíregyháza: Lazareanu – Zaleh, Ambrusz, Sipos, Cornaci – Miskolczi (Vukadinovics, 46.), Hegedűs, Zabos, Lippai (Montvai, 76.) – Moldován (Szilágyi, 60.), Menougong.
Fehérvár: Sebők Zs. – Kocsis (Fehér, 46.), Koller, Horváth G., Mohl – Simek, Farkas B., Bozsics, Nagy D. (Vayer, 59.) – Dajics (Dvéri, 72.), Sitku.
Gólszerző: Farkas B. (36.).
Az első félidőben a Fehérvár, a másodikban a Nyíregyháza irányította a játékot, a két csapat között végül az döntött, hogy előbbi Farkas Balázs révén még gólt is tudott szerezni. A mérkőzés egyébként a „kapufák találkozója” néven is bevonulhat majd a magyar futballtörténelembe, hiszen a hazaiak egyszer, a vendégek pedig háromszor találták el az oldalsó kapufát, vagy a felső lécet.
GYŐR–REAC 2-1 (0-0)
Szombat, Győr, 3500 néző, vezette: Bognár.
Győr: Sztevanovics – Nikolov, Stark, Supic,Völgyi – Pákolicz (Tokody, 63.), Bank, Jäkl, Józsi – Bogdanovics, Brnovics (Bajzát, 46.).
REAC: Farkas B. – Horváth G., Cseri, Kapcsos,Sallai (Dinka, 51.) – Madar Cs., Erős K., Polonkai, Nagy T. – Nyerges, Torma (Varga Z., 63.).
Gólszerző: Bajzát (64.), ill. Kapcsos (76.).
Nem sikerült megszereznie első idegenbeli pontjait a REAC-nak, amely Győrben kapott ki 2-1-re. A vendégek Bajzát góljára Kapcsos szerencsés találatával még tudtak válaszolni, ám nyolc perccel a vége előtt Bogdanovics eldöntötte a meccset. A szerb csatár gyönyörű gólt lőtt a bal felső sarokba.
TATABÁNYA–SOPRON 0-1 (0-0)
Szombat, Tatabánya, 1000 néző, vezette: Sápi.
Tatabánya: Polekszics – Kriston, Farkas V., Filó, Németh A. – Ughy (Sándor I., 69.), Balogh Z. (Megyesi, 75.), Weisz, Hajdú – Pérez, Horváth P. (Ferenczi, 79.).
Sopron: Varga Z. – Csontos (Reinhardt, 72.), Sifter, Dlusztus (Ködöböcz, 46.), Farkas A. – Fehér Z., Pintér Z., Gyömbér, Dancs (Hullám, 20.) – Tchana, Belics.
Gólszerző: Tchana (63.).
A hétközi Ligakupa-győzelem után most már a bajnokságban is nyert a Sopron. A múlt héten vásárolt Tchana úgy látszik minél előbb igyekszik meghálálni a bizalmat, hiszen az elmúlt fordulóban góllal debütált, most pedig góljával három ponthoz segítette az eddig nyeretlen soproni együttest.
KAPOSVÁR–DIÓSGYŐR 1-1 (0-1)
Szombat, Kaposvár, 3000 néző, vezette: Bede.
Kaposvár: Milinte – Grúz, Petrók, Zahorecz, Pintér A. – Maróti, Pest K., Vasziljevics, Szakály P. (Graszl N., 85.) – Oláh, Alves.
Diósgyőr: Köteles – Farkas N., Hegedűs Gy., Lipusz (Leo, 80.), Elek N. – Sipeki, Vitelki, Ebala (Kállai, 46.), Katona – Simon A., Douva (Lakatos, 64.).
Gólszerző: Oláh (47.), ill. Simon A. (8.).
Kiállítva: Pest K. (91.).
Már a 8. percben megszerezte a vezetést a Diósgyőr: Sipeki beadását Simon bombázta a kapu bal felső sarkába. A hétfőn Újpesten nyerő Kaposvár a félidőig fölényben játszott, Oláh góljával pedig a szünet után sikerült is egyenlítenie.
ZTE–SIÓFOK 2-0 (0-0)
Szombat, Zalaegerszeg, 6000 néző, vezette: Berger.
ZTE: Babalj – Dudics, Polgár, Miljatovics, Kádár T. (Koplárovics, 46.) – Diawara, Máté, Davidov (Majoros, 75.), Tóth N. – Pekic (Somfalvi, 80.), Waltner.
Siófok: Hegedűs L. – Miklósvári, Kuttor, Forgács, László A. – Eugene, Tusori, Kanta Sz., Melczer – Homonyik, Gajda (Lipcsei, 75.).
Gólszerző: Waltner (51., 68.).
Nem adta meg magát az eddig rapszodikusan szereplő Siófok a Zalaegerszegnek. A hazaiak szép lassan átvették a játék irányítását, ám gólt a szünetig ők sem tudtak szerezni. Utána viszont igen, egy kiugratást követően Waltner volt eredményes, így vezetett a ZTE. A fürge csatár alig több mint negyedórával később növelni is tudta csapata előnyét, s ekkor már tudni lehetett, a vendégekben nincs annyi erő, hogy pontot szerezzenek.
Vasárnap a Honvéd–Újpest rangadóval folytatódik a forduló, a csütörtökön a Hamburg elleni UEFA-kupamérkőzésen is jól játszó kispestiekkel szemben nehéz dolga lesz Urbányi István tanítványainak, akik egyáltalán nincsenek jó formában. A lilák hétfőn a Kaposvártól bajnoki, szerdán pedig a Fehérvártól Ligakupameccsen kaptak ki, ráadásul ezeken a találkozón még gólt sem rúgtak. Hétfőn a Vasas–Paks találkozóval végződik az 5. forduló.
Durva szabályozás jöhet a fagyira, ez sokakat érint
