Slota börtönbe zárná a Trianont megkérdőjelező magyarokat

Ján Slota, a Szlovák Nemzeti Párt magyarellenességéről ismert elnöke csütörtökön rendkívüli sajtótájékoztatón jelentette be: pártja olyan törvény előkészítésén dolgozik, amelynek alapján a trianoni békeszerződés és a Benes-dekrétumok hatályának megkérdőjelezőit büntetőjogilag felelősségre lehet majd vonni és bírói ítélettel börtönbe zárni. A Felvidék visszatérésének idején Slota szerint az öregasszonyokat magyar szomszédaik lámpavasakra aggatták.

MNO
2007. 08. 09. 13:41
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Hadd tudják meg, hogy annak, aki a II. világháború utáni európai rendezést kétségbe vonja, börtönben a helye. Ott aztán majd töprenghet mindezekről„ – jelentette ki a Robert Fico vezette koalíciós kormányhoz tartozó SNS (Irány-Szociáldemokrácia) vezetője arra reagálva, hogy az ellenzéki Magyar Koalíció Pártja (MKP) a héten jelezte: a szlovákiai magyarok jogfosztását törvényesítő Benes-dekrétumok kárvallottjainak jelképes jóvátételét szeptemberben törvénytervezet előterjesztésével kívánja szorgalmazni.

Slota szerint megdöbbentő, hogy az MKP épp most, a csernovái tragédia évfordulóján merészel előrukkolni úgymond ábrándjaival.
(Száz éve történt, hogy Andrej Hlinka szlovák pap-politikus Rózsahegy (Ruzomberok) melletti szülőfalujában, Csernován a helyiek ragaszkodtak hozzá, hogy a templomukat Hlinka szentelje fel, de mert Hlinka éppen a szegedi Csillagbörtönben ült magyarellenes izgatásért, és éppen kánoni rendelet tiltotta el a papi hivatás gyakorlásától, a megyéspüspök más papot rendelt a falu új templomába. Erre a helyiek fellázadtak, és a csendőrség négyszer a tömegbe lőtt. Tizenöt ember halt meg, több mint félszázan megsebesültek. A dualizmus utolsó éveinek legvéresebb eseményéről Csernován évente megemlékeznek.)

„A Magyar Köztársaság a szlovákok sérelmeit akkor sem tudná orvosolni, ha még további két évezredig fennállna” – jelentette ki Slota, aki a héten immár másodszor beszélt arról, hogy ha a magyarok bármit is követelni merészelnek, akkor pártja is benyújtja a számlát, kártérítést fog követelni azokért az 1938 és 1945 közötti sérelmekért, amelyeket a fasiszta Horthy-hadsereg katonái követtek el „Szlovákia megszállása idején, szlovákok ezreit mészárolták le, családokat irtottak ki, az öregasszonyokat pedig magyar szomszédjaik aggatták lámpavasakra”.

A trianoni döntés és a Benes-dekrétumok megkérdőjelezőit e készülő törvény értelmében ítélhetnék el a szlovák bíróságok. Slota – részletekbe nem bocsátkozva – közölte, hogy ilyen törvény Csehországban, Németországban és Svédországban is létezik.

Slota helyettese, Anna Malíková Belousovová szerint Csáky Pál, az MKP elnöke azért állt elő a kárpótlást célzó tervezettel, mert csökken az MKP támogatottsága, és „a Trianonba belenyugodni képtelen magyarországi politikai elit nyomása alatt áll, de mert azok a revízió kérdését nem vethetik fel, ezért az MKP-val végeztetik el a munkát.„ Belousovová erkölcstelennek nevezte, hogy Csáky Pál, az MKP elnöke a holokauszt áldozataihoz hasonlította a Benes-dekrétumok kárvallottjait, s ily módon megsértette a vészkorszak áldozatait.

Az elhangzottakra reagálva az MKP sajtónyilatkozatban közölte: Slota és Belousovová megnyilatkozásának színvonala nem kínál módot a korrekt reagálásra, ellenben érdemes lenne emlékezni arra, hogy épp az MKP volt az politikai erő, amelyik annakidején eredményesen kezdeményezte a holokauszt szlovákiai áldozatainak kárpótlását, amelynek mintájára a párt a jogfosztott szlovákiai magyarok megkövetését és jelképes kárpótlását is elképzeli.

(mtI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.