A 2009-es őszi szemeszterre PPP-konstrukció keretében felépülő létesítmény alapterülete 40 ezer négyzetméter.
A „Q„ épületegyüttesben a BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar, valamint a Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar tanszékei kapnak helyet, az épületet 3600 hallgató veheti majd birtokba.
A BME épületállománya három nagy kampuszra osztható – az első, műemléki jellegű kampusz 1902 és 1909 között épült, s a mai K, Ch, F, Könyvtár épületeket foglalja magába, a második rész, a Bertalan Lajos utcától a Petőfi hídig jellemzően 1950 és 1975 között került beépítésre, a harmadik, a déli kampusz története pedig az 1998-ban átadott informatikai épülettel kezdődött.
A meglévő „I” épülethez híddal is kapcsolódó „Q„ épületegyüttes már nevével is sugallni szeretné a magas szintű kutató-fejlesztő és oktató tevékenységet – olvasható az MTI-nek megküldött tájékoztatóban.
A „Q” épület számára kijelölt hely a mintegy tizenegy hektárnyi egyetemi területnek a Dunára merőleges tengelyére illeszkedik, és mint ilyen, a legkarakteresebb építészeti, városszerkezeti és morfológiai adottságokkal rendelkező „építési helyként„ jellemezhető. Az épület aulaterét a tervezők nyitott tengelyként állították rá e kiemelt jelentőségű axisra.
Az épülethez mélygarázs csatlakozik, teljes körű épületfelügyeleti és biztonságtechnikai hálózatot alakítanak ki a XXI. század igényeinek megfelelő informatikai szolgáltatásokkal együtt. Az épületet különleges fényjátékai is kiemelik majd a környező egyetemi épületek köréből – közölte az egyetem.
Brüsszel máig nem volt képes megállapodni Washingtonnal
