Zuschlagnak még mindig jó: a börtönben is fial a párttagsága

Bár a Bács-Kiskun Megyei Közgyűlés szocialista frakciójából kizárták, mégsem kell „aggódnia" Zuschlag Jánosnak, ugyanis képviselői mandátumainak „gyümölcseiből”, még előzetes letartoztatásban ülve is mintegy 140 ezer forintot keres havonta, tisztán.

Fürst Ádám
2007. 09. 27. 13:16
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

"Bár Zuschlag Jánost a Megyei Közgyűlés szocialista frakciója kizárta soraiból, javadalmazásra még egy évig biztosan számíthat, ha csak addig be nem nyújtja lemondását. A képviselői megbízatástól ugyanis három esetben eshet el egy közgyűlési tag: halálozás és lemondás esetén, valamint abban az esetben, ha egy teljes évig nem vesz részt a Közgyűlés munkájában. Ekkor elveszíti mandátumát és képviselői javadalmazásra sem jogosult a továbbiakban, addig azonban igen. Mivel Zuschlag János nem mondott le Megye Közgyűlési képviselőségéről, az SzMSz szerint egy éven keresztül továbbra is jogosult a képviselői tiszteletdíjára." – mondta el lapunknak a Bács-Kiskun Megyei önkormányzat sajtóreferense.

Arra a kérdésünkre, hogy pontosan mennyit keres így képviselőként a több tízmilliós csalással gyanúsított, jelenleg előzetes letartóztatásban tartozkodó Zuschlag János, a sajtóreferens elmondta: a képviselői fizetés jelenleg bruttó 135 ezer forint/hó. (Zuschlag két bizottságnak is tagja volt a megyei önkormányzatban – az ügyrendi és önkormányzati bizottság társelnöke, valamint a környezetvédelmi és mezőgazdasági bizottság rendes tagja –, az ebből származó pluszjövedelemtől azonban valószínűleg elesik majd, hiszen a pártja kizárta a közgyűlési frakcióból.)

Zuschlag azonban dupla ennyit kereshet, mert a megyei képviselőség mellett, ahova szocialista párt listáján került be, a kiskunhalasi önkormányzati képviselői „munkájáért” havi szinten nagyjából ugyanennyit kap. Így tehát Zuschlagnak még az előzetesben is jól fial a szocialista párttagsága: havonta nagyjából 130-140 ezer forint üti a markát.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.