Szerzeteseket és újságírókat engedtek szabadon Mianmarban

Szabadon engedett 80 szerzetest és 149 nőt valamint öt újságírót a mianmari junta - közölték szerdán hozzátartozók és az egyik kiszabadult szerzetes.

MNO
2007. 10. 03. 17:16
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A húszas évei közepén járó szerzetes elmondta, hogy 95 társával együtt hurcolták el az egyik ranguni kolostorból és a kormány egyik volt műszaki intézetében tartották fogva őket. A kihallgatások éjjel-nappal tartottak, szidalmazták, de nem bántalmazták a foglyokat. Hozzátette, hogy 16 őrizetben maradt társát is várhatóan hamarosan elengedik.

(klubradio.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.