Sztrájk a debreceni színházban

A műszaki dolgozók sztrájkja mellett kezdődött el hétfőn este 6 órakor Szabó Magda Macskák szerdája című előadásának főpróbája.

MNO
2007. 10. 01. 19:20
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A sztrájkoló műszakiak képviselőivel a főpróba előtt tárgyalt Vidnyánszky Attila, a színház megbízott igazgatója, s megállapodtak abban: az írónő 90. születésnapjára szervezett díszelőadást október 3-án zökkenőmentesen megtartják, azt nem fogja semmiféle sztrájk, demonstráció megzavarni.

Czeglédi László, a Színházi Dolgozók Szakszervezetének helyi titkára korábban azt mondta: azért tartanak figyelmeztető sztrájkot a műszakiak, mert a színház vezetői nem tartották be a tavasszal született megállapodást, miszerint a rendkívül alacsony bérű műszakiaknak egyfajta túlóradíjat, illetve készenléti díjat fizetnek ki.

A Csokonai Színház műszaki dolgozói ezért hétfőn este kétórás figyelmeztető sztrájkba kezdtek, este 8 órától azonban már a műszakiak közreműködésével folytatódik a Macskák szerdájának főpróbája.

(stop.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.