Frankfurter Allgemeine Zeitung (faz.net)
A konzervatív német napilapban Ulf G. Stuberger Elrejtve a napraforgóban címmel ismerteti a Vörös Hadsereg Frakció (RAF) egyik volt terroristájával kapcsolatban felmerült kérdéseket. Beckerre egy Berlin melletti településen, napraforgókkal szegélyezett házban bukkantak az újságírók.
Verena Becker, aki a hetvenes években lett a „Június 2. mozgalom” tagja, számos bankrablásban és bombamerényletben vett részt, például a berlini brit jachtklub elleni támadásban, ahol egy hajóépítő meghalt. 1974-ben elítélték, egy évvel később azonban kicserélték a terroristák által elrabolt Peter Lorenz CDU-politikusra. Jemenbe repült, ahol csatlakozott a RAF-hoz. 1977. május 3-án Singenben Günter Sonnenberggel együtt egy heves lövöldözést követően a rendőrség letartóztatta. Annak ellenére, hogy a terroristapárnál megtalálták azokat a fegyvereket, melyekkel a karlsruhei gyilkosságokat elkövették, valamint Beckert a letartóztatási parancsban is e bűncselekmény miatt körözték, mégsem emeltek ellene vádat. 1977 decemberében más bűncselekmények miatt életfogytiglanra ítélték. Tizenkét évvel később Richard von Weizsäcker megkegyelmezett neki, azóta szinte nyomtalanul eltűnt.
2007. április végén újságírók bizonyítani tudták, hogy Verena Becker együttműködött a Szövetségi Alkotmányvédelmi Hivatallal (BfV) – hogy pontosan mit jelentett az együttműködés, az máig tisztázatlan maradt. Ez a tény megerősítette Michael Buback gyanúját, Beckert az állam fedezi. A titkosszolgálat számára végzett munkájáról számos aktát készítettek, az egyik ezek közül Verena Becker vallomása korábbi bűntársairól.
Az újságírói kutatások alapján kiderült, hogy 1989. július 14-én titokban találkozott Kölnben a főállamügyészség és az alkotmányvédelmi hivatal képviselőjével. A megbeszélés témája Verena Becker idő előtti szabadon bocsátása volt. Nyolc nappal e találkozó után az akkori főállamügyész támogatóan nyilatkozott Becker szabadon bocsátásáról Richard von Weizsäcker szövetségi elnöknek. A történtekről a szövetségi elnök hivatala nem kívánt nyilatkozni.
Der Spiegel (spiegel.de)
A baloldali német hírmagazin Az SPD és az CDU/CSU 8,6 milliót veszített 2005 óta című írásában elemzi a néppártok súlyos problémáit. A nagy német néppártoktól menekülnek a választók. A 2005-ös Bundestag-választások óta a közszolgálati ARD televízió által végeztetett felmérés szerint az SPD és a CDU/CSU több mint 8 millió választóját elveszítette. A nagy pártok gyengélkedéséből a kisebb alakulatok profitálnak, mindenekelőtt a Baloldali Párt.
Az SPD pocsékul áll, a kereszténydemokraták is meggyengültek. A német néppártok igen rossz közvélemény-kutatási eredményeket kapnak. Ha most vasárnap lennének a Bundestag-választások, csak a polgárok 24 százaléka támogatná az SPD-t, három százalékkal kevesebb, mint az előző hónapban. A kereszténydemokraták szintén meggyengültek, 37-ről 34 percentre csökkent a bázisuk. A nagy néppártok gyengüléséből főként a Bundestagban ülő kisebb szervezetek húznak hasznot. Időközben Kurt Beck SPD-elnök tevékenységével kevesebb polgár elégedett, mint Oskar Lafontaine-nel, a Baloldali Párt elnökével.
A Baloldali Párt 14 százalékot (kettővel többet), az FDP 13-at (hárommal többet),a zöldek 12-t (kettővel többet) kapna most, mint egy hónappal korábban. A két nagy párt közösen alig 58 százalékot szerezne, ami a legalacsonyabb érték, amióta az ARD ezeket a felméréseket készíti. A válaszadók 72 százaléka kevéssé elégedett, vagy éppen elégedetlen a nagykoalíció teljesítményével.
A legutóbbi Bundestag-választások óta a nagy néppártok összesen 8,6 millió választót veszítettek. A CDU-nak és a CSU-nak összesen 2,4 millióan fordítottak hátat, a szociáldemokraták még rosszabbul állnak, tőlük 6,2 millióan távoztak.
Pozitív jelenség, hogy a polgárok többsége – 86 százaléka – elégedett Horts Köhler szövetségi elnök munkájával. A listán őt Frank-Walter Steinmeier (SPD) külügyminiszter követi 73 százalékkal, majd Angela Merkel (CDU) kancellár következik 71 százalékkal. A lista végén Kurt Beck SPD-elnök, illetve Oskar Lafontaine áll.