Emelkedés várható a nyugat-európai tőzsdéken

Londoni értékforgalmazók szerint a nyugat-európai részvénypiacok szerdán emelkedéssel nyithatnak, ledolgozhatják az előző nap 4 százalék körüli veszteségét.

MNO
2008. 11. 12. 7:25
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Egy sor vállalat eredményközlése határozhatja meg az irányokat, köztük a Holcim, az EDF, az ING vagy a Swiss Life adata. Az értékforgalmazók becslése szerint a londoni értéktőzsde irányadó mutatója, az FTSE-100 74-78 pont (1,8 százalék) körüli, a frankfurti értéktőzsde fő mutatója, a DAX-30 85-89 pontos (1,9 százalék), a párizsi CAC-40-es index 53-56 pontos (1,7 százalék) javulással nyithat.

A New York-i tőzsdemutatók határidős jegyzései felfelé mozogtak: közülük a New York-i értéktőzsde fő mutatójáé, a Dow Jones ipari átlagé szerda reggelre 83 ponttal, a Nasdaq összetett mutatójáé 12,5 ponttal emelkedett.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.