George Pataki erőt ad az amerikai magyaroknak – Sólyom kitüntette + Képriport

Állami kitüntetést adományozott Sólyom László köztársasági elnök George Pataki republikánus politikusnak. A Sándor-palotában rendezett ünnepségen Pataki hangsúlyozta: miközben büszkék vagyunk a szabadságra Magyarországon, figyelnünk kell azokra a magyarokra, akiket a határon túl még mindig diszkrimináció fenyeget.• Sólyom kitünteti George Patakit

MNO
2008. 11. 12. 11:07
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Büszkén vállalt magyarságtudatával ön erőt ad az amerikai magyarok identitásának megőrzéséhez. Azt is köszönöm, hogy az alapvető emberi jogok fontosságát hangsúlyozva ma is határozottan fellép a határon túli magyar nemzetrészek érdekében" – mondta Sólyom László, amikor átadta a Magyar Köztársasági Érdemrend Középkeresztje a Csillaggal kitüntetést.

Az államfő méltatásában kiemelte: George Pataki olyan politikus, aki megérti, hogy a magyar nemzet a nyelvi, történelmi és kulturális azonosság és a közös identitástudat alapján kulturális értelemben egységes nemzetet képez, az állampolgárságtól függetlenül. A kulturális nemzet koncepciója hozhat tartós megnyugvást és békés fejlődést az olyan térségekben, ahol egyrészt az államhatárok, másrészt az etnikai és kulturális közösségek határai nem mindenhol esnek egybe – tette hozzá. Sólyom László azt is hangsúlyozta, hogy George Pataki nagy érdemeket szerzett az Egyesült Államok és Magyarország kapcsolatainak erősítésében, valamint az amerikai magyar közösségek támogatásában.

A Sándor-palotában rendezett ünnepségen George Pataki hangsúlyozta: miközben büszkék vagyunk a szabadságra Magyarországon, figyelnünk kell azokra a magyarokra, akiket a határon túl még mindig diszkrimináció fenyeget, nem használhatják szabadon nyelvüket, kultúrájukat. A politikus saját bevallása szerint családja számára mindig is fontos volt a szabadság szeretete. Az 1945-ben született amerikai politikus apai nagyszülei száz évvel ezelőtt vándoroltak ki az Egyesült Államokba.

George Patakit háromszor választották egymás után New York állam kormányzójává, így – 2006 végéig – 12 éven át töltötte be ezt a tisztséget. A republikánus párt tagjaként neve felmerült az idei elnökválasztáson is, mint lehetséges induló.

A kitüntetés átadásán jelen volt Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, valamint felesége is.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.