Hét hetes csúcson az aranyár

Hét hete legmagasabb szintre emelkedett az arany ára New Yorkban csütörtökön.

MNO
2008. 12. 11. 20:19
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A szakérők ezt elsősorban a dollár jelentős gyengülésével, továbbá a kőolaj több mint négy dolláros drágulásával indokolták. A befektetők azért is az arany felé fordultak, mert igen alacsonyra csökkent az amerikai kincstárjegyek hozama. A New York-i tőzsde fémrészlegében (COMEX) a februári lejáratú arany ára unciánként 17,80 dollárral 826,60 dollárra erősödött. Csütörtökön 802,50 és 835,30 dollár között mozgott a nemesfém ára.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.