A bulgáriai Belenében az új atomerőmű építésével az ország nemcsak az Európai Unió környezetvédelmi előírásainak tesz eleget, hanem hozzájárul ahhoz is, hogy a Bulgária visszaszerezze vezető áramexportőr szerepét a térségben. A Duna mentén létesülő 2000 megawatt kapacitású erőmű várhatóan 2013-2014-ben kezdi meg az áramtermelést, a beruházás hozzávetőleg 4 milliárd euróba kerül.
Az erőműben 51 százalékos részesedéssel rendelkező NEK tavaly novemberben szerződött az orosz Atomsztrojexport céggel – amelynek 49,8 százaléka a Gazprom tulajdona – a két reaktor felépítésére. Az Atomsztrojexport a francia Arevával és a német Siemensszel konzorciumban vállalta a belenei erőmű felépítését. Bulgária áramszükségletének 33 százalékát fedezi jelenleg a meglévő kozloduji atomerőmű, amelynek azonban négy elöregedett egységét le kellett állítani a tavalyi EU-csatlakozás feltételeként, és már csak két modernebb reaktora üzemel.
(MTI)
Kiléphetnek a világszervezetből az erdélyi reformátusok















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!