Pilhál György: Parlamenti látlelet

MNO
2008. 12. 03. 7:47
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Pilhál György: Hétfőn a parlamentben hosszan hálálkodott Veres János pénzügyminiszter a kis ellenzéki pártoknak, vagyis az SZDSZ-nek és az MDF-nek, amiért hol ez, hol az kihúzta a szocialistákat a slamasztikából. Persze volt is ok a hálálkodásra, a két párt frakcióinak szavazataival mentek át a Gyurcsány-kormány tervezetei a parlamenten. Historikusok egyszer majd megírják a mi korunk bornírt országgyűlési viszonyait. Az egészben az a meghökkentő, hogy ha most megszavaztatnák az ország lakosságát, egészen más eredményt mutatnának a kijelzők, mint amit a parlamenti eredmények. De hát ez most már így lesz, feltehetően 2010 tavaszáig. Gusztustalan és lehangoló, amit a pártok némelyike csinál manapság az Országgyűlésben. Említésre sem méltó pártocskák szavazatai befolyásolnak országos kérdéseket, köpönyegforgató, pártokat váltó percemberek befolyásolják a nemzet politikáját.

Magyar Nemzet, 2008. december 3.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.