Felgyújtották egy zalakomári ház melléképületét

Gyúlékony anyagot dobtak ismeretlenek pénteken egy zalakomári ház melléképületébe, ahol tűz keletkezett – közölte a megyei rendőr-főkapitányság sajtóügyeletese.

MNO
2009. 02. 20. 19:06
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Salamon Róbert alezredes ezzel cáfolta azt a helyi rádióban – korábbi rendőrségi tájékoztatás alapján – közölt információt, miszerint több Molotov-koktélt dobtak volna egy családi házra.

A Nagykanizsán és körzetében hallható Kanizsa Rádió a városi rendőrkapitányságtól kapott információ alapján közölte: pénteken hajnalban a zalakomári családi ház ablakát ismeretlen személy betörte és felgyújtotta a helyiséget. A tűzvizsgáló megállapítása szerint az ablakon keresztül három „Molotov-koktélt” dobtak be, amelyek mintegy 400 ezer forintos okoztak a szobában, ahol szerencsére senki sem tartózkodott – hangzott el a rádióban.

Salamon Róbert a hírrel kapcsolatban az MTI-nek azt mondta: téves információt közölt a rádióval a nagykanizsai rendőrkapitányság. Nem a családi ház ablakát, hanem a melléképületének ablakát dobta be az ismeretlen elkövető, s hajított be gyúlékony anyagot. A helyiség – amelyben senki nem tartózkodott, kigyulladt, de a tűz magától kialudt.

A sajtóügyeletes hangsúlyozta: nem történt közveszélyokozás, mert a helyiség üres volt, ezért az eset rongálásnak minősülhet. Az MTI a település egyik lakosától úgy értesült, hogy a tűz mögött elszámolási vita állhat. Ugyanennek a családnak az udvarán szeptemberben szintén gyújtogatás miatt égett ki egy kisteherautó.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.