Megegyezés hiányában újabb vasutassztrájk várható

Újabb vasutassztrájk várható, amennyiben a MÁV-Start vezetői nem fogadják el a Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezete (VDSZSZ) kompromisszumos javaslatait – közölte Barna István, a szakszervezet debreceni területi vezető ügyvivője szerdán.

MNO
2009. 02. 04. 18:29
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tájékoztatása szerint a szakszervezet javaslata egyebek mellett azt tartalmazza, hogy a kollektív szerződés módosításával a MÁV-Startnál különböző munkakörökben dolgozók műszakpótlékát a jelenlegi 30-ról 35 százalékra, illetve 10-ről 15-17 százalékra emeljék. Ugyancsak szerepel a minimumkövetelések között, hogy a MÁV-Startnál dolgozók is kapják meg 2008-ra azt a 6,9 százalékos béremelést, amit más szervezeteknél megkaptak. Ez az arány ugyanis a jegyvizsgálóknál csak 2,9, a többi munkavállalónál pedig 3,4 százalék volt – tette hozzá Barna István. Hangsúlyozta, hogy mindezt 2008. január 1-jétől visszamenőlegesen kérik, s ez esetben ők is elfogadják – az ilyenformán megemelt alapbért figyelembe véve – az idei 4,1 százalékos béremelést, de csak akkor, ha ez nem differenciáltan, hanem alapjogon jár mindenkinek.

Barna István nyomatékosította, hogy ezek a minimumköveteléseik, amelyek ha nem teljesülnek, ismét kilátásba helyezik a sztrájkot. Közölte, hogy az új típusú sztrájkelképzelések szerint különböző napokon, felváltva délelőtt és délután 3-3 órás munkabeszüntetésekre kerül majd sor, amit csak a sztrájk előtt a munkáltatónak jelentenek be. A VDSZSZ MÁV-Start választmánya január 28-án határozott arról, hogy ha nem teljesülnek a követeléseik, új taktikai elemekkel folytatják a gördülő sztrájkot.

(MTI)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.