Der Spiegel
A hírmagazin Fiatalok fenyegették a berlini szenátort című cikkében foglalkozik a május 1-jei összecsapások előtt növekvő feszültséggel. Az eset a lap berlini internetes kiadásának beszámolója szerint kedd este történt a belügyi szenátor friedrichshaini látogatása során. A politikus egy vendéglőtulajdonossal találkozott, amikor este 20 óra körül a Grünberger Strassén 15-20 fekete ruhás személy gyűlt össze. Ehrhart Körting (SPD) tekintettel a fenyegetően közeledő csoportra, azonnal elhagyta a lokált. A szenátor páncélozott limuzinja és a tartományi bűnügyi hivatal kísérő járműve némileg távolabb parkolt, ezért a szenátort testőrei gyalogszerrel menekítették biztonságba.
A szenátor közel egy órát tárgyalt a lokáltulajdonossal, mert ott márciusban ismeretlenek vajsavat locsoltak szét. A szóvivő szerint ugyanakkor a helyzet nem volt fenyegető, Körting csak a biztonság kedvéért távozott testőreivel a helyszínről. Mindeközben a berlini rendőrség a május 1-jei ünnepségen baloldali csoportok, szélsőséges NPD-hívek és görög kosárlabda-huligánok megmozdulására készül. A rendőrség 5000 rendfenntartóval tesz kísérletet a május 1-jei tüntetések és rendezvények biztosítására. Az alkotmányvédelmi hivatal agresszív alaphangulatról beszél a baloldalon, de politikai értelemben nem tapasztalt erősödő radikalizálódást. Az erőszakra kész szélsőbaloldali csoportok száma évek óta nagyjából állandó, nyilatkozta Heinz Fromm, a Szövetségi Alkotmányvédelmi Hivatal elnöke.
Die Welt
A napilap Verheugen Törökország uniós belépését követeli című cikkében ismerteti az ősszel nyugdíjba vonuló uniós iparügyi biztos álláspontját. Május 1-jén lesz az EU keleti bővítésének ötödik évfordulója. Günter Verheugen volt uniós biztos szerint ez a bővítés volt az EU megalapítása óta nyújtott legnagyobb teljesítménye. Törökországot szintén fel kell venni az EU-ba – állítja Verheugen. Az ipari komisszár a kérdés németországi kezelését „nem tartja különösen hitelesnek”.
Angela Merkel (CDU) kancellár ismételten kijelentette, ő csak azután hajlandó új tagállamok felvételét támogatni, miután elfogadták az unió reformját. Verheugen úgy értékelte a berlini kormány pozícióját: „Nem tudom megérteni, hogy az EU 27 taggal a most hatályos szerződések alapján elműködik, s miért bénulna meg 28 taggal.” Verheugen meggyőződése szerint Törökországot is fel kell venni az unióba, „amennyiben eléri azt a pontot, amikor azt mondhatjuk: Törökország egy teljesen kifejlett demokrácia, mely védi és tiszteli az emberi jogokat.” „Számos jelzés érkezik több tagállamból, miszerint teljesen mindegy, hogy miként alakul majd Törökország fejlődése, a végén úgyis azt fogják mondani, a nagy kulturális távolság és a földrajzi okok alapján nem kívánják Ankarát felvenni. S ez természetesen igen nehézzé teszi a törökországi reformra kész erőknek, hogy az általunk elvárt lépéseket megtegyék” – figyelmeztetett az SPD politikusa.
Itt a legújabb a hangfelvétel: elképzelhetetlenül sok pénze van a Tisza Pártnak, Magyar Péterék szórják a pénzt