Katonásan, ábécérendben sorakoznak egymás után a brit alsóház honatyáinak nevei; a 646 képviselő mindegyikének összes kifizetett költségszámlája 2004 óta, PDF-formátumban. Ahogy ez működő demokráciákban elvárható, a parlament nem ment elébe annak, hogy további találgatások jelenjenek meg a sokszor irreális tételeket és csillagászati összegű kifizetéseket is tartalmazó számlákról.
Igaz, Gordon Brown brit miniszterelnöknek sem okozott, s okoz kellemes perceket, ahogy a pénzügyi botrány és a csúnyán elvesztett EP-választás eredőjeként egymás után állnak fel emberei. Mi több, a munkáspárti politikai elit dominószerű összeomlása Brown-t is magával sodorhatja. Legutóbb például, múlt pénteken John Hutton védelmi miniszter jelentette be lemondását; Tony Blair bizalmasa családi okokra hivatkozott, ám kommentárok arra utaltak, hogy Brown széke is megrendül e lemondások következtében.
Nem állítja éppenséggel a kormány mellé a közhangulatot az sem, hogy a közzétett számlákról egymás után derül ki, miképpen költöttek képviselők komoly közpénzeket privát lakásukra vagy hétvégi házaikra.
Brown kormánya lépéskényszerben van: a csalókat ugyanis kizárhatják a parlamentből. Reformelképzelések sora látott napvilágot arról, miképpen kellene megreformálni a két Ház, a képviselőház és a Lordok Háza működését a brit törvényhozásban. Addig is, mint ezt Brown is megerősítette, független hatóság vizsgálja az újabb képviselői költségszámlákat.
(BBC, RadioFrance)
Világosan kiderül a legújabb hangfelvételből: hazudott Magyar Péter a tüntetések költségeiről - de honnan jöhet a pénz?