Az ENSZ Egészségügyi Világszervezete (WHO) 1969-ben nyilvánította október 15-ét a fehér bot nemzetközi napjává, a vakok világnapjává, azzal a céllal, hogy felhívják a figyelmet a vakok és gyengénlátók sajátos helyzetére. A WHO adatai szerint 45-50 millióra tehető a világon a vakok és további 125-135 millióra a gyengénlátók száma. Magyarországon mintegy 45 ezer súlyosan látássérült, 20 ezer vak ember él.
(MTI)

















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!