Pontot mentett a Videoton a Hidegkuti-stadionban

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Magyar Nemzet

Döntetlennel ért véget a magyar labdarúgó NB I 11. fordulójának vasárnapi záró mérkőzése: a Videoton kétgólos hátrányból egyenlített az MTK otthonában, így továbbra is vezeti a honi pontvadászatot. A székesfehérvári együttes mögött a Győr következik, a harmadik helyen az Újpest áll.

Pintér Patrick
2009. 10. 18. 17:35
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

KAPOSVÁR–ÚJPEST 2-0 (1-0)

Szombat, Kaposvár, 3000 néző. Vezette: Vad II.

Kaposvár: Milinte – Grúz, Zahorecz, Kovácsevics – Gujic (Kulcsár K., 73.), Maróti – Balázs, Sztanics (Bogdán, 85.), Junior – Nikolics, Reszli (Szepessy, 71.).

Újpest: Balajcza – Dudics (Stokes, 83.), Vermes, Vaskó, Pollák – Foxi (Simon A., 83.), Sándor Gy., Jucemar (Kovács D., 60.), Millar – Rajczi, Kabát.

Gólszerző: Nikolics (42., 90.).

Több mint két hónap után nyert újra a Kaposvár bajnoki mérkőzésen, Prukner László tanítványai a bajnoki címre is esélyesnek tartott Újpestet fektették fél vállra hazai pályán. A Somogy megyei gárda két gólját Nemanja Nikolics szerezte, aki az első félidő végén 8 méterről belsőzött a bal alsó sarokba, majd a találkozó utolsó percében – némi újpesti segédlettel – 5 méterről belsőzött a kapuba.

NYÍREGYHÁZA–DIÓSGYŐR 1-1 (0-1)

Szombat, Nyíregyháza, 5500 néző. Vezette: Solymosi.

Nyíregyháza: Vojinovics – Kiss Z., Goia, Mboussi, Cornaci – Zabos, Miskolczi – Pákolicz (Batizi-Pócsi, sz.), Bogdanovics (Szélpál, 62.), Homma – Andorka (Márkus, 80.).

DVTK: Kovács Z. – Lakatos B., Milicsics, Viskovics, Gohér – Vukadinovics, Lipusz (Huszák, 62.), Búrány, Lippai – Apostu (Szabó V., 65.), Ivancsics (Horváth G., 91.).

Gólszerző: Lakatos B. (öngól, 78.), ill. Ivancsics (20. – 11-esből).

Egy igencsak véleményes büntetőből szerzett góllal vezetést a vendég Diósgyőr: az egykoron a Nyíregyházában futballozó Apostut a volt DVTK-játékos, Vojinovics „lökte fel” a tizenhatoson belül, Ivancsics pedig értékesítette a 11-est. Hazai részről leginkább Miskolczi távoli bombái jelentették a legnagyobb veszélyt, ám a középpályás nem tudott a kapuba találni. A 78. percben aztán a szünetben csereként beállt Batizi-Pócsi közbenjárásával Lakatos saját kapujába juttatta a labdát, ezzel egyenlíteni tudott a Nyíregyháza, amely mindenképpen rászolgált az egy pontra.

HALADÁS–HONVÉD 2-2 (1-1)

Szombat, Szombathely, 3000 néző. Vezette: Szilasi.

Haladás: Rózsa – Schimmer, Guzmics, Kuttor, Tóth P. – Rajos, Molnár B. – Nagy G. (Skriba, 67.), Oross, Lattenstein (Irhás, 84.) – Simon A. (Rácz, 78.).

Honvéd: Németh G. – Takács Á., Botis, Benjamin, Hajdú (Zsolnai, 73.) – Nagy Z. (Moreira, 53.), Hidi, Macko, Diego – Hrepka, Abraham (Vólent, 86.).

Gólszerző: Benjamin (öngól, 4.), Simon A. (47.), ill. Botis (16.), Hrepka (83.).

Nagyon hamar, már a negyedik percben előnyhöz jutott a Haladás, miután Nagy G. beadása után Benjaminról saját kapujába került a labda. A Honvéd egy szöglet utáni Botis-fejessel negyedórán belül egyenlített. A szünet után ismét betalált a szombathelyi gárda Simon Attila révén, de a hazai együttesnek mégsem sikerült otthon tartania a három pontot, mivel a Honvéd Hrepka 83. perc lőtt góljával döntetlenre hozta a mérkőzést.

PAKS–KECSKEMÉT 2-1 (1-0)

Szombat, Paks, 1800 néző. Vezette: Takács J.

Paks: Kovács A. – Hováth L., Éger, Gévay, Vári – Báló (Urbán, 57.), Sipeki (Fiola, 91.), Böde, Heffler (Tamási, 87.) – Tököli, Kiss T.

KTE: Mitrovics – Schindler, Koller, Gyagya, Farkas I. – Szavics, Némedi (Litsingi, 72.), Alempijevics – Csordás, Montvai, Yannick.

Gólszerző: Tököli (31.), Böde (69.), ill. Montvai (61.).

Magyar pályán ritkán látható nagy gólt szerzett Tököli Attila, a Paks csatára a 31. percben, ezzel vezetett a 100. élvonalbeli mérkőzését játszó hazai csapat. A vendég Kecskemét Montvai révén egyenlített a második játékrész elején, ám a KTE öröme nem tartott sokáig, nyolc perccel később ugyanis Böde ismét a Paksot juttatta előnyhöz. A Paks ezzel meg is nyerte jubileumi összecsapását.

 

MTK–VIDEOTON 2-2 (1-0)

Vasárnap, Budapest, Hidegkuti-stadion, 1000 néző. Vezette: Fábián.

MTK: Szántai – Vági (Zsidai, 68.), Balogh B., Pintér Á., Hidvégi – Pátkai, Vadnai – Bori, Szatmári L., Könyves – Lencse.

Videoton: Sebők Zs. – Andics, Horváth G., Lipták, Lázár – Farkas B., Polonkai (Purovics, 57.) – Nagy D., Elek (Szakály D., sz.), Sitku – Alves.

Gólszerző: Szatmári (16.), Lencse (52.), ill. Andics (72.), Sitku (74.).

Kiállítva: Könyves (84.).

Remek egyéni megmozdulás után, Szatmári góljával szerzett vezetést az MTK a listavezető Videoton ellen, a második félidő elején pedig Lencse is beatlált, így már 2-0-ra vezetett a hazai együttes, ám előnyét végül nem tudta megtartani. A vendég Videoton ugyanis a mérkőzés hajrájához közeledve három percen belül egyenlített: előbb Andics szabadrúgás-góljával szépített a székesfehérvári csapat, majd Sitku Szakály D. szabadrúgása után fejjel egalizált.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.