Alig tanulnak ötvösnek és bőrdíszművesnek

Közösen keres megoldást a kézműipari hiányszakmákkal kapcsolatos problémák enyhítésére a Foglalkoztatási és Szociális Hivatal (FHSZ) és az Ipartestületek Országos Szövetsége (IPOSZ) – közölte az FHSZ pénteken az MTI-vel.

MNO
2009. 11. 06. 12:08
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Erről az FHSZ főigazgatója és Szűcs György, az IPOSZ elnöke pénteken írt alá együttműködési megállapodást. A két országos hálózattal rendelkező szervezet vállalta, hogy közösen dolgozik a szakmák népszerűsítésén. Az együttműködés kiterjed a szakmai képzések szervezésére, valamint a felsőoktatásból kikerülő fiatalok foglalkoztatási lehetőségeinek feltárására – írja a közlemény.

Szilárd Imre, az FHSZ képzési főosztályának vezetője az MTI kérdésére elmondta, hogy a kézműves szakmákat szűkebb értelemben véve kevés az utánpótlás az órás, az ötvös, a bőrdíszműves és a könyvkötő szakmákban. Tágabban véve a kézműipart kevés az ács-, a villanyszerelő- és a kőműves-képzésben résztvevők száma is. A főosztályvezető emlékeztetett arra, hogy az elmúlt tíz évben felére csökkent az ifjúsági szakképzésben résztevők száma.

(MTI)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.